Arteterapia — czym jest i co powinieneś o niej wiedzieć?

Dodaj komentarz

Sztuka jest pojęciem trudnym do zdefiniowania, jej granice są bowiem niezwykle płynne — w jej zakres wchodzą różne rodzaje ludzkiej twórczości, a ona sama może mieć różne cele. Jednym z tych ostatnich jest leczenie i wspomaganie edukacji wczesnoszkolnej. Działania terapeutyczne, wykorzystujące sztukę, są przy tym coraz popularniejsze. Kto może z nich skorzystać? I jakich efektów należy się po nich spodziewać?

Czytaj więcej

Kursy językowe dla dzieci - czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej?

Dodaj komentarz

Kursy językowe dla dzieci to ogromna szansa na wszechstronny rozwój oraz możliwość przyswojenia sobie nowego języka w atrakcyjny sposób. Pozwalają one nie tylko zwiększyć możliwości komunikacyjne malucha, ale też rozwijają pamięć, poszerzają horyzonty oraz wyrabiają u dziecka jego własny sposób nauki i zapamiętywania nowych informacji. Dodatkowo dzieci niezwykle szybko przyswajają sobie wiedzę oraz uczą się nowych umiejętności, dlatego naukę języka obcego warto jest rozpocząć jak najwcześniej. Pozostaje jedynie pytanie, jak znaleźć dobrą szkołę językową i czym kierować się przy wyborze takiego miejsca?

Czytaj więcej

Trendy w biżuterii na rok 2023 - czy znajdziemy wśród nich srebro?

Dodaj komentarz

Klientki salonów jubilerskich chętnie wybierają biżuterię srebrną i to nie tylko z powodu atrakcyjnego stosunku jakości do ceny tego kruszcu. Wyroby ze srebra mają ponadczasowy charakter, elegancki wygląd i pasują do różnych stylizacji. Niestety pod wpływem dwutlenku siarki z powietrza srebro utlenia się i pokrywa się ciemnym nalotem. Biżuteria traci swój blask, co w żadnym wypadku nie oznacza, że trzeba rozstać się z ulubionym pierścionkiem czy rezygnować z zakupu nowego. Nalot można usunąć domowymi sposobami. Poznaj skuteczne sposoby czyszczenia srebrnej biżuterii i aktualne trendy w tej kategorii na rok 2023!

Czytaj więcej

Jak wygląda organizacja czasu wolnego seniora w domu opieki?

Dodaj komentarz

Codzienne trudności życiowe sprawiają, że starsze osoby popadają w stany apatyczne. Często towarzyszy im także przygnębienie i ogólny smutek. Do dobrego funkcjonowania seniorzy potrzebują aktywnej rozrywki, która sprawi ogrom przyjemności, pozwoli na oderwanie się od monotonii dnia codziennego, a także dostarczy pożądanej przez wszystkich radości.

Czytaj więcej