Programy dla firm

Sprawne zarządzanie firmą - System ERP

Enterprise Resource Planning (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) od którego pochodzi skrót ERP, to nic innego jak zespół systemów informatycznych, mających na celu umożliwić nam zarządzanie firmą. Systemy ERP składają się ze współpracujących ze sobą modułów, umożliwiających szybką wymianę informacji. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja procedur zarządczych i finansowych.

Kontynuuj czytanie

Progowanie taśm przenośnikowych

Jak wygląda wulkanizacja taśm przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe są wykorzystywane przez firmy działające na różnych rynkach, jednak wszystkie mają ten sam cel - usprawnienie działalności firmy, by praca przebiegała szybciej i sprawniej. Taśmy transportujące mogą mieć różne przeznaczenie, są używane do przenoszenia towarów o różnych gabarytach, przez co mogą się różnić wielkością, szerokością czy długością. Na liniach produkcyjnych codziennie znajdują się dziesiątki, setki czy nawet tysiące towarów, które dzięki taśmom są sprawnie przenoszone w inne miejsca na terenie przedsiębiorstwa. By utrzymać odpowiednie tempo pracy w firmie, konieczne jest zadbanie o częstą konserwację i wulkanizację urządzeń pomagających nam transportować ładunki. 

Kontynuuj czytanie

Księgowość Ruczaj

Jakie korzyści daje firmie korzystanie z usług doradcy podatkowego?

Przedsiębiorcy działający w różnych branżach mają obowiązek corocznego rozliczania dochodów firmy w urzędzie skarbowym i odprowadzenia do fiskusa należnego podatku. W związku z częstym dokonywaniem nowelizacji prawa finansowego, wielu podatników nie ma na bieżąco rozeznania odnośnie aktualnie obowiązujących przepisów. Ponadto, do interpretowania aktów prawnych potrzebna jest umiejętność posługiwania się sformalizowanym językiem prawniczym. Ponieważ nawet najmniejsze uchybienia merytoryczne lub formalne w sporządzaniu deklaracji podatkowej mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla działalności firmy, przedsiębiorcy korzystają z pomocy doradców podatkowych.

Kontynuuj czytanie

pomiary geodezyjne

Kiedy trzeba skorzystać z usług geodety?

Posiadając działkę i decydując się na budowę domu lub innej inwestycji pierwszym krokiem jest sprawdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i jeśli jest taka potrzeba, uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Chcąc rozpocząć budowę, każdy inwestor potrzebuje projektu budynku oraz kierownika przyszłej budowy. W przygotowaniu projektu budowy, wytyczeniu obiektu w terenie i wielu innych czynnościach podczas i po zakończeniu prac budowlanych uczestniczy geodeta. Wszystkie czynności, jakie wykonuje geodeta muszą być potwierdzone wpisem w dzienniku budowy.

Kontynuuj czytanie

Jakie korzyści płyną z posiadania strony internetowej?

W dzisiejszych realiach rynkowych posiadanie firmowej strony www jest tak samo ważne jak posiadanie adresu czy numeru telefonu. Znaczna większość konsumentów oczekuje, że wybierane przez nich marki umieszczają w internecie informacje dotyczące ich działalności. Jest to szczególnie widoczne w branży usługowej. Twoi potencjalni klienci z pewnością szukają Cię w sieci, dlatego warto w końcu im to umożliwić. W artykule przedstawimy 5 kluczowych powodów, dla których warto zrobić krok w kierunku świata online.

Kontynuuj czytanie