Skip to main content

Mezoterapia w znaczeniu medycznym oraz kosmetycznym

Mezoterapia to zabieg, który dostarcza skórze multiwitalizujących składników odżywczych w postaci koktajlu witamin, kwasu hialuronowego, przeciwutleniaczy i minerałów oraz wszystkiego, czego potrzebuje Twoja skóra, aby zachować jędrność i zdrowie. Już przy pierwszym zabiegu mezoterapii różnica jest zauważalna. Zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się koloryt skóry, zmniejsza się pigmentacja, skóra jest dogłębnie nawilżona i uelastyczniona.

Jakie są efekty mezoterapii?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to delikatny i bardzo skuteczny zabieg rewitalizujący przeciwstarzeniowy. W celu uzyskania najlepszych efektów przed zabiegiem zalecany jest odpowiedni zabieg mikrodermabrazji w celu usunięcia martwego naskórka i maksymalizacji wchłaniania substancji rewitalizujących. Więcej o zabiegu mezoterapii możesz przeczytać w artykule: "Mezoterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu", przygotowanym przez specjalistów z Gabinetu Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu mezoterapii mają miejsce wielokrotne wstrzyknięcia w naskórek za pomocą bardzo cienkiej igły. Poprzez powierzchowne iniekcje niewielkie ilości rewitalizującego koktajlu witaminowego są dodawane do skóry i stymulują odnowę komórkową. Substancje wchłaniają się we wszystkich trzech warstwach skóry i oprócz nawilżania, profilaktyki i odbudowy, korygują również strukturę skóry. Innymi słowy: poprawiają jakość skóry. Zaraz po zabiegu zauważysz efekty, ale ostateczny efekt zobaczysz po kilku tygodniach.

Dzięki tej technologii substancje aktywne mogą przedostawać się poza barierę naskórkową, której nie przenika większość produktów kosmetycznych. Sam proces pieczenia sprzyja odbudowie skóry, a odpowiednie połączenie składników aktywnych pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów w krótkim czasie.

Efekty mezoterapii

Skóra jest zrewitalizowana i zdrowsza oraz uzyskuje naturalne nawilżenie, lifting i elastyczność. Możesz również leczyć inne części ciała, a także cellulit. Mezoterapia daje szczególnie dobre efekty u osób z gładką, łuszczącą się, odwodnioną i dojrzałą skórą, która utraciła jędrność. Ta metoda może poprawić stan skóry w sposób niechirurgiczny. Specjalne koktajle z dużą zawartością biologicznie aktywnych składników zostały opracowane, aby odmładzać, normalizować, rewitalizować, nawilżać, tonizować, rozjaśniać przebarwienia i redukować głębokie zmarszczki.

Czy opłaca się decydować na mezoterapię?

Mezoterapia - cena

Koszt zabiegu określanego jako mezoterapia twarzy zależy od rodzaju zabiegu i ilości potrzebnych sesji. Ogólnie rzecz biorąc, pojedyncza sesja kosztuje od 1000 do nawet 2400 zł. Ponieważ mezoterapia jest zabiegiem kosmetycznym i nie jest konieczna z medycznego punktu widzenia, firmy ubezpieczeniowe zwykle nie pokrywają jej kosztów.

Nowości w mezoterapii w 2024 roku

W ostatnich latach mezoterapia stale ewoluuje, wprowadzając innowacje i dostosowując się do potrzeb pacjentów. W 2024 roku obserwujemy dalszy rozwój tej techniki. Wprowadzane są obecnie nowe metody, które jeszcze bardziej maksymalizują efektywność zabiegu. Najnowsze popularne rozwiązania to między innymi:

  • zaawansowane koktajle rewitalizujące - są opracowane nowe formuły koktajli witaminowych, żeby zapewnić skórze kompleksową pielęgnację, dostarczając nie tylko niezbędnych składników odżywczych, ale też substancji o działaniu antyoksydacyjnym,
  • mezoterapia dla skóry wrażliwej - specjalnie opracowane koktajle i techniki iniekcji są dedykowane również osobom o wrażliwej skórze, żeby zapewnić im skuteczną rewitalizację bez ryzyka podrażnień i alergii,
  • innowacyjne metody aplikacji - oprócz tradycyjnej iniekcji, rozwijane są również metody nieinwazyjne, takie jak mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapia bezigłowa, które pozwalają osiągnąć podobne efekty bez ryzyka powikłań przy krótszym czasie rekonwalescencji,
  • personalizacja zabiegów - dzięki coraz większej liczbie dostępnych składników aktywnych i zaawansowanym technologiom diagnostycznym, zabiegi mezoterapii mogą być bardziej precyzyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb i problemów każdego pacjenta.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...