Skip to main content

Wybór szafy dopasowanej do twoich potrzeb

Dodaj komentarz

Wybierając meble do domu bądź mieszkania chcemy, aby były jak najlepiej dopasowane, zarówno do wystroju jak i naszych potrzeb oraz by tworzyły z wnętrzem komplementarną całość. Od doboru mebli zależy nie tylko wygląd poszczególnych pomieszczeń, ale również to, czy będzie w nich panował porządek. Typowym tego przykładem są przedpokoje. Wiele osób pozostawia tam okrycie wierzchnie i parasol na wieszaku, a buty- na wycieraczce. Jednak często takie wyjście zaburza wystrój naszego wnętrza, poczucie estetyczne oraz wprowadza poczucie nieładu. Warto zastanowić się, co zrobić, aby to zmienić.

Szafa na wymiar zamontowana przez Komandor w Krakowie

Aranżacja szafy w przedpokoju

Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: jak wybrać szafę do przedpokoju? Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba przemyśleć kilka aspektów. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę wielkość tego pomieszczenia. O ile w domach przedpokoje mają przeważnie sporą powierzchnie, to w blokach najczęściej są niewielkie, dosyć wąskie. Ten czynnik może być ograniczający przy wyborze tego elementu wyposażenia wnętrza. Wtedy można zdecydować się na szafę zrobioną na wymiar co sprawi, że będziemy mieli pewność, iż jej wymiary będą idealnie dopasowane do naszego przedpokoju. Również sprawdzi się to przy nietypowych kształtach przedpokoju, szczególnie gdy mamy jakąś niezagospodarowaną wnękę.

Szafa w przedpokoju zamiast garderoby


Natomiast w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji duży przedpokój, możemy wybrać dużą szafę, która zastąpi garderobę. Wtedy w sypialni wystarczy już mała szafa na najpotrzebniejsze sezonowe ubrania, a reszta powędruje do przedpokoju, co z pewnością nada przejrzystości. Ponadto taki rodzaj szafy będzie odpowiadał naszym potrzebom. W zależności od liczby domowników, czy posiadanych ubrań oraz ich typu, będziemy wymagać różnej wielkości lub ilości poszczególnych półek. Niektórzy lubią składać ubrania, inni wolą wieszać, więc będą potrzebować czego innego. Wybierając szafę na wymiar, sami o tym zadecydujemy i zapewne będziemy zadowoleni.

Szafa zrealizowana przez Komandor Kraków

Wygląd szafy dopasowany do stylu mieszkania

Co więcej, zdecydujemy również o wyglądzie naszej szafy. Dobierzemy kolor, rodzaj materiału oraz wykończenia. To na pewno sprawi, że mebel będzie unikatowy, odpowiadający naszemu gustowi. Będzie pasował do wnętrza, dopełniał aranżację lub nada nowego stylu naszemu mieszkaniu. Może to być również sposób na zastąpienie kilku elementów wyposażenia przedpokoju. Szafa może zastąpić wieszak na kurtki oraz płaszcze, wycieraczki czy szafkę na buty oraz lustro, gdyż można zastanowić się nad drzwiami z lustrem. Ciekawym rozwiązaniem jest również szafa z zamontowanymi lampkami co sprawia, że z pewnością będziemy widzieć zawartość nawet w ciemnym przedpokoju, nada ciekawy wygląd i klimat pomieszczeniu, a inne oświetlenie nie będzie konieczne.

Zastanawiając się nad tym jak wybrać szafę do przedpokoju, warto przemyśleć wymienione wyżej kwestie, bowiem odpowiednio dobrane meble będą spełniać swoje funkcje, zdobić mieszkanie i dawać satysfakcję dobrej inwestycji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.