Skip to main content

Jakie korzyści daje firmie korzystanie z usług doradcy podatkowego?

Przedsiębiorcy działający w różnych branżach mają obowiązek corocznego rozliczania dochodów firmy w urzędzie skarbowym i odprowadzenia do fiskusa należnego podatku. W związku z częstym dokonywaniem nowelizacji prawa finansowego, wielu podatników nie ma na bieżąco rozeznania odnośnie aktualnie obowiązujących przepisów. Ponadto, do interpretowania aktów prawnych potrzebna jest umiejętność posługiwania się sformalizowanym językiem prawniczym. Ponieważ nawet najmniejsze uchybienia merytoryczne lub formalne w sporządzaniu deklaracji podatkowej mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla działalności firmy, przedsiębiorcy korzystają z pomocy doradców podatkowych.

Biuro rachunkowe Ruczaj

Zawód zaufania publicznego

Doradca podatkowy posiada wysokie kwalifikacje potwierdzone egzaminem państwowym. Obowiązuje go tajemnica zawodowa oraz przestrzeganie powszechnie przyjętych zasad etyki doradców podatkowych. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca może bez obaw powierzyć swoje sprawy finansowe przedstawicielowi tego zawodu. Ustawa nakazuje objęcie doradców podatkowych obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Daje to gwarancję, że w razie niezawinionych uchybień lub zwykłych pomyłek w podjęciu jakiejś decyzji, koszty wynikające z tych zdarzeń pokryje firma asekuracyjna. Zadaniem doradcy podatkowego jest prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie zeznań podatkowych i reprezentowanie przedsiębiorcy przed urzędem skarbowym, ZUS i innymi instytucjami w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu chronić interesy swojego klienta. Wszystko odbywa się z poszanowaniem prawa i stosowaniem odpowiedniej hierarchii wartości, na której opiera się zaufanie publiczne.

Szeroki zakres kompetencji

Kompleksowe prowadzenie spraw finansowych firmy wiąże się z odpowiedzialnością za funkcjonowanie przedsiębiorstwa w konkurencyjnej przestrzeni. Doradca podatkowy znający specyfikę danej branży, współpracuje z zarządem w zakresie opracowywania strategii rozwoju firmy. Wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc w podejmowaniu trafnych decyzji odnośnie planowania inwestycji, optymalizacji kosztów zatrudnienia, czy polityki kadrowo-płacowej. Potrafi wskazać które obszary działalności należy rozszerzać bo mogą przynosić zyski, a które ograniczać ze względu na przewidywane straty.

Zapewnienie prawidłowości dokumentacji

Doradca podatkowy przygotowuje rozliczenia finansowo-księgowe służące zarówno do zarządzania firmą, jak też na potrzeby okresowych kontroli i sporządzania rocznych deklaracji dotyczących podatku. Dobrze zna zasady stosowania ulg i odliczeń, więc jest w stanie - zgodnie z aktualnymi przepisami, minimalizować kwotę odprowadzaną do fiskusa. To wielka korzyść dla budżetu i perspektyw rozwojowych firmy. Przedsiębiorca może mieć pewność, że dokumentacja jest prowadzona skrupulatnie i prawidłowo. Oddanie spraw finansowych w ręce profesjonalisty daje gwarancję powodzenia w biznesie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...