Skip to main content

Jak zostać kierowcą w Uber, Bolt lub Freenow?

Dodaj komentarz

Coraz częściej podróżujemy, potrzebujemy przedostać się z jednego punktu miasta w drugi w ekspresowym czasie, wzrasta zapotrzebowanie na usługi transportowe, co z kolei powoduje, że kierowcy posiadający własny samochód rozważają podjęcie zatrudnienia w Uber, Bolt i FreeNow. Przedsiębiorstwa transportowe opierają się na prostocie działania, wystarczy wejść w aplikację, by zamówić przejazd. Nie musimy już wyszukiwać numeru firmy taksówkarskiej, wystarczy zainstalować apkę Uber/ Bolt/ FreeNow i możemy w szybki sposób uzyskać interesującą nas usługę dotyczącą przejazdu. 

Jakie warunki należy spełnić by móc zostać kierowcą Uber/Bolt/ FreeNow? 

Pierwszym krokiem będzie wejście w internetową stronę interesującej nas aplikacji przewozowej, na stronie firmy musimy założyć profil kierowcy. Można to również wykonać na stronie OnlyGo, zatrudniającej kierowców do wymienionych w tytule firm, np. informacje o pracy w Uber znajdziemy na stronie https://onlygo.pl/oferta/praca-uber.  Kandydat podaje podstawowe dane, następnie jest zapraszany na spotkanie informacyjne, ponadto uzyskuje dostęp do profilu. Posiadacz konta może przy pomocy wspomnianego już profilu dostarczyć skany wszystkich wymaganych dokumentów. Osoba chętna podjąć zatrudnienie oczekuje teraz na pełną aktywację konta, która nastąpi po weryfikacji danych i kopii dokumentów. Osoba starająca się o podjęcie zatrudnienia może przesłać wszystkie dane dotyczące podjętej działalności gospodarczej, pracujemy na samozatrudnieniu bądź korzystamy z usług firm partnerskich, które umożliwiają rejestrację w systemie. Osoba chcąca podjąć zatrudnienie powinna zeskanować dowód rejestracyjny samochodu, którym będzie wykonywać kursy oraz dostarczyć dowód ubezpieczenia OC.  Musimy posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz od co najmniej roku mieć prawa jazdy. 

Jakim samochodem mogę świadczyć usługi przewozowe? 

Jeśli chodzi o pracę dla Ubera, auto musi być w pełni bezpieczne oraz estetyczne. Pojazd musi być w idealnym stanie technicznym i wizualnym, bezwypadkowy. Samochód musi być 4/ 5 drzwiowy, uprawniony do przewozu co najmniej pięciu osób, wyprodukowany po 2000 roku, więc będący w doskonałym stanie technicznym Seat bądź Citroen z początku wieku już nam nie posłuży. Pojazd obligatoryjnie musi być zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej, możemy więc świadczyć usługę na hiszpańskich czy francuskich tablicach, nie stanowi to najmniejszego problemu. Osoba aspirująca do świadczenia usług Select musi spełniać wyższe wymagania. Chcąc świadczyć usługi Select, musimy posiadać wysokiej klasy auto i otrzymywać świetne oceny od klientów, którym świadczyliśmy przejazdy, w zamian otrzymamy wyższe wynagrodzenie. Bolt stawia wyższe wymagania względem dopuszczalności aut, pojazdy małe i nienowoczesne mogą być odrzucone. W przypadku kiedy zwiążemy się z partnerem flotowym Bolta, otrzymamy możliwość świadczenia kursów własnym autem, jak i flotowym. OnlyGo - Partner Uber Bolt i FreeNow jest w stanie wykonać licencję na twoim samochodzie oraz dodatkowo dzięki współpracy z nimi nie trzeba zakładać działalności gospodarczej, co również może ułatwić start w zawodzie taksówkarza.

Na terenie jakich miast możemy świadczyć usługi dla Uber/Bolt/FreeNow?

Uber działa na obszarze Krakowa, Łodzi, Lublina, Poznania, Górnego Śląska, Trójmiasta, Warszawy oraz Wrocławia. Bolt na Śląsku, w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gorzowie Wlkp., Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Trójmieście, Wałbrzychu, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu i Zielonej Górze. FreeNow zaś w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Katowicach a dokładniej na terenie aglomeracji śląskiej, w Poznaniu, Wrocławiu Łodzi oraz wielu państwach europejskich m.in. w Austrii, Portugalii, Szwecji, Irlandii i we Włoszech. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.