Skip to main content

Jak zostać kierowcą Ubera?

 Na dzisiejszym rynku pracy panuje spory ruch. Ludzie coraz dynamiczniej zmieniają pracodawcę i coraz odważniej wybierają niestandardowe formy zatrudnienia. Rzeczywistość ekonomiczna stała się mniej stabilna niż przed kilku laty. Dlatego spore grono osób rozgląda się za jakąś pracą dodatkową, wykonywaną w czasie wolnym, w weekendy, albo w przypadku studentów - np. w wakacje. Taki sam spory ruch panuje w naszym otoczeniu. Ludzie potrzebują sprawnie i tanio przemieszczać się z miejsca na miejsce. Nie każdy może albo chce poruszać się własnym  środkiem transportu. Nie zawsze na komunikacji miejskiej można polegać.  Co łączy te dwie sprawy? Uber - oferta zarówno dla tych, którzy szukają przewoźnika, jak i dla tych, którzy szukają pracy. 

Jak zostać kierowca Ubera?

Jakie warunki musisz spełnić, żeby zostać kierowcą Ubera?

Przede wszystkim musisz mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku. Do niedawna to wystarczyło. Ale po wejściu w życie LEX UBER musisz mieć również licencję taxi. Bardzo dokładnie warunki, jakie musi spełniać kierowca opisane są na https://www.gtswiat.pl/blog/praca-jako-kierowca-w-uber-warunki-i-wymagania, warto przed podjęciem decyzji o pracy w Uberze przeczytać ten wpis. 

Po drugie trzeba posiadać samochód. W dalszej części tekstu znajdziesz opis, jakie on musi spełniać wymagania. Możesz w tym celu założyć własną działalność gospodarczą, ale nie jest to warunek konieczny - możesz na początek pracować jako partner Ubera, albo podjąć współpracę z partnerem flotowym. W tym drugim przypadku nie musisz nawet posiadać samochodu. Partner flotowy Ci go wynajmie. 

Jak rozpocząć współpracę?

Najpierw zarejestruj się na stronie Ubera. Do rejestracji potrzebny Ci będzie dowód osobisty, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności i zdjęcie profilowe, na którym kierowca patrzy na wprost i widoczna jest górna część jego ramion. Potem już możesz rozpocząć przewóz pasażerów. Twoją pracę będą wspierać aplikacje. Za ich pośrednictwem otrzymujesz zamówienia, akceptujesz je i otrzymujesz wynagrodzenie. 

Wymagania od kierowcy Ubera

Jakie samochody mogą pracować dla Ubera?

Twoje auto musi być oznakowane - minimum lampą TAXI, ale koszt jej zakupu pokrywa Uber. Samochód musi być zarejestrowany w Unii Europejskiej jako pojazd na minimum 5 osób i mieć kierownicę po lewej stronie. Konieczna ilość drzwi to 4/5. Uber wymaga też, aby auto nie było przerabiane. Znowu odsyłamy Cię do http://gtswiat.pl - tam znajdziesz sporo konkretnych, rzeczowych informacji na ten temat. Oczywiście niezbędny jest dobry stan techniczny pojazdu, ważny przegląd i ubezpieczenie OC. Koło zapasowe i apteczka również konieczne. W Warszawie nie możesz przewozić ludzi autem starszym niż rocznik 2005. W niektórych innych miastach dopuszczalny jest rok produkcji 2003. Inne wymagania mogą się też różnić między poszczególnymi miejscowościami. Upewnij się przed rozpoczęciem współpracy, że Twoje auto je spełnia. 

Ile zarobisz pracując jako kierowca Ubera?

To, ile zarobisz na byciu kierowcą Ubera, zależy oczywiście od ilości kursów, miejscowości czy dnia, w którym świadczysz usługę. Przejazdy weekendowe i świąteczne są droższe, niż te w dni powszednie. Pracując 40 godzin w tygodniu możesz liczyć na średni przychód 3000 zł. Pamiętaj jednak, że z tego opłacić musisz paliwo, serwisowanie samochodu, przeglądy i ubezpieczenie. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...