Jak skomponować bukiet świąteczny?
Czas świąt Bożego Narodzenia to okres, kiedy dekoracje mają szczególne znaczenie. Rodzina zbiera się przy wspólnym stole, aby celebrować jedne z najważniejszych dni w roku. Główną ozdobą każdego domu staje się choinka, udekorowana bombkami, łańcuchami i światełkami. Zapach świeżego świerku czy jodły jest nieodłączną częścią tych świąt, dlatego chętnie dekoruje się nimi wnętrza. Istnieje jednak wiele innych roślin, dzięki którym można zbudować nastrój.
Gwiazda betlejemska – piękno w prostocie
Popularna poinsecja, czyli gwiazda betlejemska to jedna z tych roślin, które kojarzą się ze świętami najbardziej. Dzieje się tak zarówno ze względu na jej kształt, kolor, jak i nazwę, symbolizującą światło, które wskazało drogę trzem mędrcom. Roślina jest bardzo trwała, a oprócz najczęściej spotykanej czerwonej, występują odmiany w barwach różu, żółci czy bieli. Zwykle uprawiana jest w doniczce i w takiej formie gości w kwiaciarniach. Jednak, aby nadać jej jeszcze bardziej uroczystego charakteru, warto poprosić o udekorowanie doniczki w wyjątkowy sposób.
Bukiet świąteczny – co oprócz kwiatów?
Bukiety świąteczne stały się modnym oraz bardzo pożądanym akcentem świątecznego stołu. Odpowiednia oprawa stwarza wyjątkowy klimat, a przy tym pięknie wygląda i pachnie. Dekorację można wykonać z każdego rodzaju kwiatów. Świetnie sprawdzą się eustomy, goździki, lilie, anturium, alstroemerie czy gerbery. Dodatkiem do kompozycji mogą być iglaki, jak świerk czy tuja, ale również bardziej egzotyczne rośliny, jak eukaliptus i pistacja. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie suszu w postaci gałązek, plastrów pomarańczy albo limonki, lasek cynamonu, szyszek oraz bombek. Wykonanie bukietu warto powierzyć profesjonalistom, gotowe wiązanki mają w swojej ofercie kwiaciarnie w Łukowie — doświadczeni floryści potrafią sprostać każdemu świątecznemu wyzwaniu.
Czym jeszcze udekorować świąteczny dom?
Drzwi, okna i stoły to miejsca, które zwykle są najbardziej widoczne. Warto zadbać, aby stały się wizytówką domu i zostały wyjątkowo udekorowane. Popularnym sposobem ozdabiania jest wieniec zawieszony na drzwiach wejściowych. Może być zrobiony z gałęzi drzew iglastych, z dodatkiem szyszek, bombek, ciasteczek, suszu i wstążek. Równie dobrym pomysłem jest girlanda zawieszona przy wejściu, w oknie, na balustradzie czy nad kominkiem. Wianek może służyć również do dekoracji stołu i wspólnie ze świecami stworzyć klimatyczną kompozycję. Oprócz tradycyjnego bukietu świetnie sprawdzą się stroiki w ozdobnych naczyniach, przygotowane w gąbce florystycznej, dzięki której przetrwają całe święta. Takie dekoracje podkreślą wyjątkowe chwile w rodzinnym gronie.
Czy kolor ma znaczenie?
Świąteczne dekoracje kojarzą się z wyrazistą czerwienią i stonowaną zielenią. Taki kolor często spotkać można w bukietach, stroikach czy wieńcach. Jednak oprócz niego w domach gości również biel, złoto i srebro. Dekoracje świąteczne mogą być monochromatyczne, utrzymane w jednej tonacji, ale spotyka się też wielokolorowy wystrój, nawiązujący do stylu rustykalnego czy skandynawskiego. Kolor, jaki towarzyszy tym wyjątkowym dniom jest odzwierciedleniem własnych upodobań. Nie jest ważne czy dekoracje będą czerwone czy białe, najważniejsze, żeby były barwne i pachniały zielenią.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Moda związana z wystrojem wnętrz
-
Mezoterapia w znaczeniu medycznym oraz kosmetycznym
-
Jak zaprojektować odpoczynek?
-
Znicze - światełko pamięci dla zmarłych w Dniu Wszystkich Świętych
-
Szkło lacobel, drzwi szklane, szklane kabiny - nowoczesne wnętrza
Najnowsze wpisy:
-
Planujesz wydać własną książkę? Sprawdź, jak zrobić to w pełni profesjonalnie!
-
Czy domki holenderskie są bezpieczne?
-
Nauka jazdy na łyżwach – dla dorosłych czy tylko dla dzieci?
-
Dlaczego regularne pranie tapicerki jest kluczowe dla zdrowia Twojej rodziny?
-
Rolety plisowane – stylowe i praktyczne osłony okienne do każdego domu