Skip to main content

Zalety prowadzenia księgowości przez biuro rachunkowe

1 komentarz

Wielu przedsiębiorców na początku swojej drogi z prowadzeniem biznesu, zadaje sobie pytanie czy warto korzystać z usług biura księgowego czy może wystarczy prowadzenie rachunkowości we własnych zakresie. Czy księgowość jest trudna? Czy można jednocześnie dbać o rozwój firmy i zajmować się w tym samych czasie poprawnym prowadzeniem księgowości? Zapewne, jest to możliwe. Ale mając do dyspozycji szeroką ofertę biur księgowych, warto zastanowić się nad zaletami zlecenia rachunkowości zewnętrznemu wykonawcy.

Obliczenia księgowe z pomocą laptopa i kartki

 

Czas to pieniądz


Przede wszystkim, dla przedsiębiorcy oznacza to bardzo dużą oszczędność czasu. Wypełnianie deklaracji, prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, kontakt z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - te wszystkie działania wymagają comiesięcznego zaangażowania. Te zadania mogą przytłoczyć i odwrócić uwagę od najważniejszego celu, czyli rozbudowy biznesu. Zaoszczędzony czas, przedsiębiorca może przeznaczyć na pracę nad rozwojem swojej firmy.

 

Wiedza ekspertów z zakresu księgowościPonadto, obsługa kadr i płac musi odbywać się na najwyższym poziomie. Nie ma tu miejsca na pomyłki. Biuro księgowe zapewnia przedsiębiorstwu bezpieczeństwo oraz wiedzę na temat aktualnych przepisów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz prawa podatkowego. Zgodnie z ustawą, biura rachunkowe posiadają obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). W razie pomyłki, firma nie będzie pociągnięta do odpowiedzialności prawnej czy finansowej.

 

Dodatkowe korzyści płynące z korzystania z usług biura rachunkowegoKolejną niezwykle ważną zaletą korzystania z biura rachunkowego jest dostęp do wiedzy eksperckiej. Coraz więcej biur ma w swojej ofercie wsparcie nie tylko stricte rachunkowe. Nowoczesne biura księgowe służą pomocą również w takich dziedzinach jak IT, doradztwo podatkowe, wsparcie w zdobywaniu funduszy unijnych i prowadzeniu projektów finansowanych z UE.  Wiodące biura rachunkowe oferują również szkolenia dla pracowników. Za przykład może tutaj służyć Biuro Rachunkowe B&N w Bydgoszczy, które oferuje profesjonalne szkolenia z szerokiego zakresu rachunkowości.

 

Wygoda biur księgowych


Ostatnią zaletą, o której nie można zapomnieć, jest po prostu wygoda. Jedyne co przedsiębiorca musi zrobić, aby jego firma była odpowiednio prowadzona pod względem finansowym, to dostarczyć dokumenty do biura księgowego. Nie musi nawet tego robić osobiście. Wystarczy, że przekaże je kurierowi, który zapuka do drzwi jego firmy.

 

Monety jako wizualizacja korzyści biura rachunkowego

 

Więc czy warto korzystać z biur rachunkowych?


Podsumowując, dla większości przedsiębiorców korzystanie z biura księgowego jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ znacząco ułatwia prowadzenie biznesu i zapewnia dostęp do ekspertów z dziedziny rachunkowości. Często właściciele nowych przedsiębiorstw chcąc zaoszczędzić pieniądze, obawiają się wynajęcia zewnętrznej firmy. Warto mieć jednak na uwadze, że pieniądze te są pewnego rodzaju inwestycją. Inwestycją w bezpieczeństwo prawne i finansowe, a także w czas, który można przeznaczyć na rozwój firmy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Waldek · 1 lat temu
    Odkąd zacząłem prowadzić własny biznes, nie wyobrażam sobie prowadzić księgowości na własną rękę. To po prostu zajmuje za dużo czasu i jak dla mnie jest zbyt skomplikowane 🙄 Z tego względu korzystam z pomocy biura rachunkowego i jestem bardzo zadowolony 👌