Skip to main content

Transport pionowy - pokonywania barier architektonicznych przez niepełnosprawnych

W naszym społeczeństwie można spotkać bardzo dużą liczbę osób z niepełnosprawnościami, szczególnie niepełnosprawnościami ruchowymi. Wielu z nich na co dzień mieszka w blokach mieszkalnych, przez co ich mobilność jest bardzo utrudniona, dlatego są skazani na pomoc ze stron innych osób. Jak wiadomo, niemal wszyscy ludzie bez względu na stopień niepełnosprawności chcą być samodzielni i niezależni. Z pomocą dla tych osób i ich opiekunów przychodzą różnego rodzaju podnośniki oraz platformy pionowe.

Rodzaje transportu do pokonywania barier architektonicznych dla niepełnosprawnych

W ofercie wielu firm zajmujących się dystrybucją i montażem urządzeń transportu pionowego można znaleźć różnoraki sprzęt, mający za zadanie spełnić oczekiwania oraz stanąć na wysokości zadania o dowolnej porze dnia i nocy. Wielu właścicieli budynków decyduje się na montaż podnośników. Udźwig tego typu platform wynosi od stu osiemdziesięciu kilogramów do nawet trzystu kilogramów na wysoki. Dodatkowo tego rodzaju urządzenia posiadają bardzo lekką konstrukcję oraz zapewniają bardzo cichą i bezawaryjną pracę.

Innym rodzajem transportu pionowego są windy dla niepełnosprawnych. Szeroką ofertę wind dla niepełnosprawnych można zobaczyć tutaj. Windy dla niepełnosprawnych to niezwykle funkcjonalne i trwałe urządzenia. Uznaje się je za najbardziej komfortowy rodzaj narzędzie dla osób z niepełnosprawnością. 

Warto odnotować również, że istnieje również możliwość dofinansowania ze środków Powiatowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, co stanowi niewątpliwy atut dla wszystkich, tych, którzy chcą nabyć urządzenia transportu pionowego dla niepełnosprawnych, a nie dysponują odpowiednio dużymi środkami finansowymi.

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenia dla niepełnosprawnych w swoim budynku?

Urządzenia transportu pionowego dla niepełnosprawnych umożliwiają uczestniczenie osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym. Właściciele budynków nie mogą godzić się na wykluczenie tego typu ludzi. Dodatkowo, zapewnienie podnośników czy wind dla niepełnosprawnych zapewnia duży komfort i poczucie niezależności. 

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kacper · 1 miesięcy temu
    Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi myśli o niepełnosprawnych i bierze ich potrzeby pod uwagę przy planowaniu przestrzeni!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...