Skip to main content

Terapia ciała i umysłu - najpopularniejsze zabiegi

Dobry stan naszego ciała i umysłu pozwala człowiekowi swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. Czasem zaniedbanie jednego z tych elementów wpływa negatywnie na całe funkcjonowanie ludzkiego ciała. Umysł i ciało człowieka są ze sobą ściśle powiązane, dlatego trzeba skrupulatnie dbać o kondycję każdej części ludzkiego ciała. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalne terapie, które skutecznie dbają o umysł i ciało. W tym artykule bliżej przyjrzymy się terapiom i zabiegom enegetycznym.

joga twarzy kurs

Terapia Czaszkowo — Krzyżowa

Zabieg, jakim jest terapia czaszkowo krzyżowa ma głównie na celu wzmocnienie mechanizmów samoleczenia. Dużą zaletą tej terapii jest to, że może być stosowana u pacjentów w różnym wieku. To wszystko jest możliwe dzięki dopasowaniu odpowiedniej techniki. Skorzystać z niej mogą już noworodki, ale nic nie stoi na przeszkodzie by, skorzystać z niej mogły również osoby starsze. W trakcie samej terapii osoba ją wykonująca wykonuje konkretne układy terapeutyczne. Za ich pomocą rozluźniane są tkanki miękkie i kostne, które znajdują się w okolicach układu czaszkowo-krzyżowego.

Terapia ta umożliwia wpływanie na podstawowe procesy, które zachodzą w ludzkim organizmie. Pozwala ona także zlokalizować i zniwelować skutki, które powstają w wyniku takich czynników, jak stres i zmęczenie. Sama terapia polega w gruncie rzeczy na wzmacnianiu naturalnego rytmu oraz usuwa blokady, które występują w obszarze przepływu mózgowo rdzeniowego. Dzięki tej terapii możliwe jest usunięcie problemów, które powstały w wyniku stresu lub traumy.

Masaż Kobido

Masaż Kobido to manualny i bardzo intensywny zabieg, który działa bezpośrednio na głębokie struktury skóry. Po takim zabiegu skóra staje się znacznie mocniejsza i odżywiona dzięki składnikom, które są wykorzystywane podczas masażu. Sam masaż wykonuje się na powierzchni skóry i wywodzi się od tradycyjnych założeń pochodzących z kultury chińskiej. Pacjent podczas takiego masażu odczuwa relaks i odprężenie. Ruchy wykonywane podczas takiego zabiegu wpływają bezpośrednio na głębsze warstwy skóry, czego efektem jest pobudzenie pracy nerwów skóry oraz mięśni. Zabieg ten służy głównie jak naturalny lifting skóry. Sam masaż Kobido jest dość skomplikowany, ponieważ składa się z wielu rozmaitych technik manualnych. Efektem tak przygotowanej procedury masażu, jest dotarcie w głąb skóry i oddziaływanie na mięśnie. Celem takiego masażu jest określenie tego, w jakiej kondycji znajduje się skóra i doprowadza do równowagi między skórą a mięśniami na twarzy.

Zabieg Access Bars

Zabieg ten jest rodzajem terapii manualnej, która została opracowana zaledwie 20 lat temu. Sam zabieg polega na delikatnym stymulowaniu punktów Bars na głowie. Dzięki odpowiedniemu dotykowi zabieg access bars umożliwia rozładowywanie spolaryzowanych ładunków elektrycznych, które gromadzą się w mózgu. Sama terapia jest bardzo delikatna i nieinwazyjna, a w jej efekcie uwalniana jest nagromadzona energia. Dzięki temu wywoływane jest uczucie spokoju i otwarcia się nieograniczonych możliwości życiowych.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 2 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...