Skip to main content

Sprzęt rehabilitacyjny - lepiej kupić czy wypożyczyć?

2 koment.

Sprzęt rehabilitacyjny to bardzo użyteczne elementy, które z pewnością poprawią komfort życia zarówno pacjentów, jak i ich opiekunów. Posiadanie odpowiednio dostosowanych urządzeń zapewni również bezpieczeństwo, a także przyśpieszy proces rehabilitacji czy rekonwalescencji. Skąd jednak pozyskać tego rodzaju akcesoria? Czy konieczny jest ich zakup? W jaki sposób wygląda jego wypożyczenie? W których sytuacjach zdecydować się na wynajem, a w których na pozyskanie sprzętu na własność?

Zakup sprzętu medycznego

Zakup specjalistycznych urządzeń medycznych to dla wielu osób niezbędny element rehabilitacji. Dlatego też większość produktów staje się własnością pacjenta. Jednak czy zawsze? Kiedy warto pokusić się o zakup sprzętu na własność?

Wejście w posiadanie danego elementu jest w wielu przypadkach drogie, jednak niezbędne. Istnieją produkty, które będą użytkowane przez pacjenta na stałe lub przez długi okres czasu. Dlatego też kupno ich jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Podobnie jest w przypadku akcesoriów toaletowych czy higienicznych. Sklep medyczny, który posiada odpowiedni sprzęt dla każdego to Patronus, siedziba sklepu znajduje się na ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach (tel: 797 544 290) a szczegółowe informacje odnośnie oferty sklepu można znaleźć na stronie https://patronus-med.pl/sklep/. Sprzęt taki dostosowany jest do potrzeb osoby chorej, która korzysta z niego na własnych warunkach. Kupno urządzeń medycznych jest również dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy sprzętu o indywidualnych ustawieniach i preferencjach - w zależności od jednostki chorobowej czy stanu pacjenta. 

Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na stan urządzeń. W wielu przypadkach najbardziej opłacalnym stanie się pozyskanie artykułów używanych, które są w dobrym stanie technicznym. Wśród tego rodzaju urządzeń można wyróżnić: łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu, balkoniki, chodziki czy inne elementy. Zapewnią one opiekę choremu, a zakup ich będzie znacznie tańszy i bardziej opłacalny. 

Wynajem specjalistycznych produktów medycznych

Wielu pacjentów i ich opiekunów znajduje się w sytuacji, w której problemy zdrowotne są przejściowe, a zakup drogich urządzeń staje się zupełnie niepotrzebny. W tym przypadku z pomocą przychodzi wypożyczalnia sprzętu medycznego. Możliwość wynajmu za określoną cenę jest dla sporej części pacjentów bardzo korzystna. Jakie zalety posiada tego rodzaju rozwiązanie?

  • możliwość ustalenia czasu najmu oraz jego ceny, 
  • rozłożenie płatności na raty - np. comiesięczne opłaty, 
  • serwis i konserwacja sprzętu stoi po stronie właściciela, firmy, która wypożycza dany artykuł, itp. 

Wypożyczenie sprzętu jest również idealnym rozwiązaniem, gdy pacjent nie jest zdecydowany na dane urządzenie i chce przetestować różne modele produktu. Krótkotrwałe jego wypożyczenie pozwoli przyzwyczaić się do nowej sytuacji, jak również nabrać pewności siebie i podjęcie ostatecznej decyzji przed zakupem. 

Pozbycie się niepotrzebnego sprzętu dla chorych

Zakup sprzętu medycznego na własność wiąże się również z tym, iż w momencie odstawienia urządzenia pozostaje ono nadal naszą własnością. Co zrobić z niepotrzebnym i nieużywanym produktem? Sprzęt, który pozostaje w dobry stanie zarówno technicznym, jak i wizualnym można odsprzedać do serwisu, skupu, wypożyczalni medycznej. Dzięki temu akcesoria nie zalegają niepotrzebnie w domu, koszty zakupu nieco się zwrócą, a inni pacjenci będą mieli okazję skorzystać z używanych akcesoriów. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.