Skip to main content

Sposób na tlenoterapię

Organizm ludzki jest na wiele sposób bardzo elastycznym tworem, który jest zdolny przystosować się do bardzo różnych warunków. Jednakże są rzeczy bez których niemożliwe jest przetrwanie człowieka. Tak z całą pewnością jest w przypadku tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Bez tlenu nie ma życia na naszej planecie, przynajmniej nie w postaci w której występuje ono obecnie. Wszystko to sprawia, że choroby, które wpływają na układ oddechowy, mają zazwyczaj dalekosiężne skutki na działanie całego organizmu. W bardzo wielu przypadkach, jeżeli nie są odpowiednio rozpoznane i leczone, mogą doprowadzić do śmierci osoby chorej. 

Aparat tlenowy

Istnieje wiele różnego rodzaju sposobów na poprawę stanu zdrowia osoby zmagającej się z chorobą układu oddechowego. Jedną z coraz to popularniej stosowanych terapii jest terapia, która wykorzystuje tlen do leczenia. Tlenoterapia jest możliwa dzięki maszynie, jaką jest aparat tlenowy. Pozwala on na podawanie choremu tlenu w postaci bardzo stężonej, przez co umożliwia podniesienie stężenia tlenu w jego krwi i zmniejszenie niedotlenienia tkanek, które zazwyczaj występuje w przypadku tego typu chorób. Aparat tlenowy działa więc na zasadzie zatężania tlenu w powietrzu, które następnie jest wdychane przez pacjenta. Dlatego też aparat tlenowy jest powszechnie znany pod inną nazwą, jaką jest koncentrator tlenu. 

Przenośny koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu można znaleźć w każdym szpitalu lub w placówkach medycznych, które w swojej ofercie mają tlenoterapię. Terapia tego rodzaju może przynosić ogromne korzyści dla osoby chorej, jednakże ma jedną znaczącą wadę. Wadą tą jest fakt, że jest to terapia bardzo czasochłonna. Aby uzyskać odpowiednie efekty, tlen powinien być podawany choremu codziennie i to bez przerwy przez bardzo długie godziny. Jak łatwo się domyślić, oznacza to, że chory musi zostać w szpitalu na czas trwania całej terapii. Przez to pobyt taki może przeciągać się całymi tygodniami. Jest to niewygodne rozwiązanie zarówno dla chorego, jak i dla szpitala, który też ma ograniczoną ilość miejsc na przyjęcie osób potrzebujących takiego leczenia. 
Dlatego też na rynku pojawił się przenośny koncentrator tlenu. Jest to aparat tlenowy, który może kupić każdy i stosować wszędzie, zarówno w zaciszu domowym, jak i nawet podczas jazdy samochodem. Przenośny koncentrator tlenowy jest urządzeniem stosunkowo niewielkim i dosyć lekkim. Może pracować na baterię, zatem możliwe jest korzystanie z niego nawet w warunkach, gdzie ma na dostępu do prądu. Kolejnym niewątpliwym plusem jaki ma przenośny koncentrator tlenu jest to, że jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki temu każdy może łatwo nauczyć się przeprowadzać tlenoterapię na sobie lub bliskiej osobie chorej i to bez konieczności ciągłej pomocy od lekarza. Wystarczy bowiem przestrzegać zaleceń, jakie zostały określone na początku leczenia i każdy chory powinien zacząć powoli odczuwać stopniową poprawę stanu zdrowia. Wszystko to sprawia, że przenośny koncentrator tlenu jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego chorego na choroby dotykające układ oddechowy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...