Skip to main content

Skupy aut

Dodaj komentarz

skup samochodów w Gdańsku

Niemożność znalezienia kupca na swój samochód sprawia, że konieczne jest szukanie alternatywnego rozwiązania pozwalającego na pozbycie się starego i wysłużonego auta. Jak wiadomo, trudno jest znaleźć kupca na wyeksploatowane auto, które niesie ze sobą duże ryzyko awaryjności. W takim przypadku skup samochodów staje się miejscem, w którym można szukać szansy na sprzedanie swojego pojazdu.

Reguły skupów aut

Poszczególne skupu dokładnie określają kryteria przyjmowania aut. Z reguły określają one granice jeśli chodzi o maksymalny rok produkcji auta. Jeżeli auto spełnia wszystkie wymogi, zawarcie odpowiedniej umowy zajmuje dosłownie kilka minut. Transakcja trwa więc dosłownie jeden dzień. Skup samochodów za gotówkę jest w branży powszechnym wyborem. Na życzenie klienta taka forma płatności może zostać zastosowana. Skupy jeszcze za pomocą innych udogodnień. Jednym z nich jest na przykład dojazd pracowników firmy pod wskazany przez klienta miejsce. Teraz posiadacz samochodu, by sprzedać swoje auto nie musi nawet wychodzić z domu. Wystarczy podać swój adres zamieszkania i czekać na przyjazd kupca. Najpierw jednak pracownik skupu powinien przeprowadzić wycenę. Jest ona bezpłatna, dlatego nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów. Transakcje są bezpieczne, ponieważ przeprowadzane są wedle ściśle przestrzeganych oraz opracowanych procedur. Transakcja przebiega w oparciu o pełną dokumentację, czyli zawierana jest umowa kupna-sprzedaży z dołączeniem wypowiedzenia polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. 

skup aut Filar

Sprzedaż uszkodzonego auta na skupie


Skup aut nie jest nastawiony jedynie na pozyskiwanie samochodów w dobrym stanie technicznym. Zaletą wyboru takiego miejsca sprzedaży jest również to, że do skupu można zgłosić się także z chęcią sprzedaży samochodu uszkodzonego. Jeżeli nasze auto zostało poważnie uszkodzone w wyniki stłuczki lub poważnego wypadku, nie musimy się obawiać, że nie uda się nam go sprzedać. Oczywiście, ceny takich samochodów są wtedy niższe. Brane jest to pod uwagę podczas przeprowadzania wyceny. 
Najlepsze skupy samochodów nie działają lokalnie. Skala ich zasięgu bardzo często pokrywa teren całej Polski. Rozbudowana sieć przedstawicieli pozwala na osobisty przyjazd do klienta i zawarcie transakcji. 
Taki skup samochodów w Gdańsku nie wymaga szeregu dokumentów by dokonać transakcji kupna. W przeważającej części wypadków, nie jest konieczne na przykład posiadanie dokumentu potwierdzającego ważny przegląd, czy też dokumentu potwierdzającego wykupienie składek na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. To znacznie ułatwia sprzedaż, zwłaszcza samochodów używanych oraz uszkodzonych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.