Skip to main content

Sklejona skóra? Domowe sposoby na pozbycie się kleju z różnych powierzchni.

Kropelka jest silnym klejem, który często używamy do drobnych napraw. Ile razy kropelka czy super glue uratowało dziecięcą zabawkę, czy inny przedmiot. Kropelka i super glue to kleje o szybkim działaniu, są łatwe w użyciu i zasychają w krótkim czasie. Zdarza się, że część kleju będzie miała kontakt ze skórą. Jak zareagować w takiej sytuacji? Kleju ze skóry na pewno trzeba się pozbyć, aby uniknąć poważnych konsekwencji. By uniknąć kontaktu kleju kropelka ze skórą, możesz zastosować środki ostrożności zlecane przy pracy z klejem. Nie naciskaj tubki zbyt mocno, alby klej nie wyciekał z dozownika pod zbyt dużym ciśnieniem. Podczas klejenia skieruj tubkę w taki sposób, by nie była ona zwrócona w twoją stronę.

czym usunąć mocny klej ze skóry

Jak usunąć klej kropelka?

Przede wszystkim przed użyciem kleju warto dokładnie sprawdzić informacje zawarte na opakowaniu i odpowiednio zabezpieczyć ręce, żeby do kontaktu ze skórą nie doszło. Jednak w przypadku zastygnięcia kleju na palcach jako rozpuszczalnika można użyć wielu substancji, które znajdą się w każdym domu:

  • Zmywacz do paznokci, który znajdzie się w prawie każdej damskiej łazience
  • mydło z ciepłą wodą
  • alkohol — najpierw należy przemyć miejsce ciepłą wodą, następnie wacik kosmetyczny namoczyć w mocnym alkoholu i przyłożyć do miejsca z klejem i trzymać przez około minutę, po upływie tego czasu można zacząć pocierać, by dokładniej oczyścić skórę.

Uwaga! Ważne jest, by nie rozłączać sklejonych palców na siłę, gdyż może dojść do uszkodzenia naskórka.
Po pozbyciu się kleju warto zastosować miejscowo nawilżającym kremem, ponieważ alkohol wysusza skórę i mogłoby dojść do podrażnień.

Jeśli klej dostanie się do oczu czy ust, należy jak najszybciej udać się do lekarza, gdyż może to grozić poważnymi zdrowotnymi konsekwencjami.

Czym zmyć super glue?

Wielu ludzi szuka odpowiedzi na pytanie, czym usunąć piankę montażową i czym zmyć superglue? Można do tego użyć tych samych metod jak w przypadku kleju kropelka. Innym sposobem jest użycie acetonu, w tym wypadku należy jednak uważać i po zastosowaniu acetonu nałożyć na skórę dobry krem nawilżający, aby skóra mogła się zregenerować. Znana jest również metoda przy użyciu wody i soli, należy rozpuścić sól w ciepłej wodzie, a następnie zanurzyć w niej palce i bardzo delikatnie spróbować je rozdzielać. Zmyć super glue można również wykorzystując właściwości ścierające pumeksu. Wystarczy włożyć dłoń pod bieżącą ciepłą wodę i pocierać klej pumeksem.

Czym usunąć klej super glue z powierzchni plastikowych?

Podczas klejenia zdarza się, że klej kapnie na stół czy inną niezabezpieczoną wcześniej powierzchnię, w takim wypadku również można wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów:

  • aceton — w tym przypadku warto wcześniej przeprowadzić próbę, czy aceton nie zostawi plamy na powierzchni, którą chcemy wyczyścić,
  • olej roślinny — nasączyć kawałek tkaniny np. olejem słonecznikowym i przez godzinę trzymać na plamie z kleju,
  • ocet spirytusowy — podobnie jak w przypadku innych substancji należy nasączyć kawałek tkaniny i przyłożyć do plamy.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 2 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...