Skip to main content

Pomoc radcy prawnego

Dodaj komentarz

W czym może pomóc radca prawny? A kiedy zgłosić się po pomoc do kancelarii prawnej? Odpowiedzi na tego typu pytania poszukuje stosunkowo wiele osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ludzie miewają bowiem różne sprawy matury prawnej i bez profesjonalisty po prostu nic nie da się zrobić. Nawiasem mówiąc, warto poznać odpowiedzi na te zapytania, bo nigdy nie wiadomo, jaka wiedza i kiedy może nam się przydać. Wszak zawsze lepiej jest wiedzieć więcej niż mniej. To oczywiste.

Dla kogo są porady prawne

Są osoby, które praktycznie przez całe swoje życie nie korzystają z porad prawników, bo tak się składa, że żadna pomoc prawna nie jest im potrzebna. Ale są też i tacy, którzy mają czasami spore doświadczenia w tym zakresie. Różnie bowiem ludziom układa się życie. W sytacjach podbramkowych pomoc, którą udzieli nam kancelaria radcy prawnego Michał Wierzchowski może okazać się zbawienna. Na szczęście w naszej rzeczywistości prawników nie brakuje i tym samym jeśli komuś potrzebna jest pomoc prawna, istnieją realne szanse na to, że ją uzyska. Prawnika najlepiej poszukać w swoim najbliższym otoczeniu, bo tak będzie po prostu najwygodniej. Nie trzeba przecież nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że tak będzie taniej, bo koszty dojazdu też trzeba uwzględnić. Czasami jednak tak się nie da i też trzeba to zaakceptować.

A w czym może pomóc radca prawny?

Okazuje się, że w bardzo wielu sprawach. Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że od pewnego czasu uprawnienia radcy prawnego w zasadzie zostały zrównane z uprawnieniami adwokata. Radca nie może jedynie reprezentować interesów swoich potencjalnych klientów w procesach karnych i karno-skarbowych. Poza tym może działać praktycznie bez ograniczeń. Ludzie miewają bardzo różne kłopoty, które wymagają jednak porady i pomocy prawnika. Są sytuacje, kiedy człowiek jest w stanie poradzić sobie we własnym zakresie, ale często jest i tak, że prawnik jest nieodzowny. Nie jest oczywiście powiedziane, że wynajęty przez nas prawnik będzie gwarantem naszej wygranej w sądzie. Nic z tych rzeczy. Prawnik robi wszystko, co w jego mocy w danej sprawie, ale czasami faktycznie niewiele da się zrobić, bo sytuacja jest po prostu nazbyt trudna. Z drugiej strony jednak klient nie chce rezygnować i mimo wszystko inwestuje w fachową pomoc prawną. A nóż sytuacja się odmieni i wszystko skończy się dobrze.

 

A kiedy zgłosić się po pomoc do kancelarii prawnej?

O, trudno byłoby odpowiedzieć na to pytanie, bo przecież każda sprawa jest inna i wymaga innego potraktowania. Jedni przychodzą do prawnika, kiedy chcą, aby ten reprezentował ich interesy przed sądem na drugim końcu Polski, bo sami nie mogą tam się pojawić. A chodzi jedynie o jakieś drobne sprawy natury formalnej. W innych okolicznościach prawnik to ktoś, kto jest w stanie po prostu nam pomóc, bo już nikt inny nie wchodzi w rachubę. Ileż razy jest tak, że sprawa wydaje się nie do wygrania, a tu raptem w jakimś momencie przyjmuje zupełnie inny obrót. Ale bywa też odwrotnie. Samo życie. Tak to już jest. Wiedzą o tym zarówno sami prawnicy, jak i ich klienci.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.