Skip to main content

Pierścionek z diamentem - Jak wybrać idealny?

Piękno diamentów fascynuje nas od wieków. Bez wątpienia dodają biżuterii szlachetności i elegancji. Nie bez powodu pierścionki z tym kamieniem, są jednymi z najchętniej wybieranych - symbolizują trwałość oraz czystość uczuć. Oferta biżuterii Łodzińscy łączy klasykę z nowoczesnym designem. Zapraszamy do świata najpiękniejszych pierścionków z diamentami!

Pierścionek z diamentem

Jak wybrać rozmiar?

Skala rozmiarów pierścionków jest bardzo ścisła i dokładna. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie tego wymiaru. Kluczowy jest obwód palca. Do tego pomiaru możemy wykorzystać kawałek paska papieru, który owiniemy wokół palca. Następnie przy pomocy linijki odczytujemy wartość naszego obwodu. Sprawdzamy w tabeli odpowiadający wymiar. Jeszcze innym sposobem jest wykorzystanie pierścionka, który jest już noszony. Przykładamy linijkę i mierzymy obszar wewnątrz pierścionka, czyli od krawędzi wewnętrznej do krawędzi wewnętrznej. Wynik zaokrąglamy do pełnego milimetra, a następnie sprawdzamy odczyt w tabeli.

Kruszec i jego kolor

Niepodatne na trendy złoto żółte, a może nowoczesne różowe i białe złoto? W sprzedaży pojawiają się też pierścionki, w których występuje więcej niż jeden kolor. To nieszablonowe połączenie cieszy się coraz większą popularnością. W ofercie biżuterii Łodzińscy znaleźć można każdy z wymienionych materiałów. Przy wyborze złota warto też zwrócić uwagę na próbę złota. Zazwyczaj w sklepach jubilerskich znaleźć można biżuterię w próbie 375 - jest to opcja najkorzystniejsza cenowo, 585 - jest to próba ciesząca się największą popularnością oraz próba 750, z której wykonana jest najbardziej ekskluzywna biżuteria.

Jubiler Łodzińscy CH Serenada

Wybór oprawy pierścionka

Wyodrębnia się kilka rodzajów opraw pierścionka z diamentem:

  • oprawa szatonowa: najbardziej klasyczna metoda, w której diament jest przytrzymywany kilkoma krapami („łapkami”). Dzięki tej oprawie diament wydaje się optycznie większy, a światło rozprasza się na nim z każdej strony;
  • oprawa kanałowa: diamenty są oprawione w rzędzie, w specjalnie wyciętym kanale;
  • oprawa pełna: w całości okalająca diament;
  • oprawa micro pave: kamienie w pierścionku są skumulowane blisko siebie w oprawie, co sprawia, że uzyskuje się jednorodną powierzchnię wysadzaną diamentami.

Wybór stylu pierścionka

Ponadczasowe, eleganckie pierścionki z diamentem czy wariant z kilkoma diamentami? To jedno z łatwiejszych pytań, jakie warto sobie zadać na tym etapie wyboru pierścionka. Warto zastanowić się także nad tym, jaki wzór pierścionka chcemy - czy wybieramy klasyczne kamienie, czy jednak nasz wybór pada na kamienie kolorowe. Możliwości jest wiele, dlatego też wybór nie jest prosty. Mówi się, że ten „odpowiedni” pierścionek sam znajdzie swojego właściciela. Często na tym etapie warto zdać się na intuicję.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kacper · 1 lat temu
    Super artykuł! Od jakiegoś czasu rozglądałem się za pierścionkiem zaręczynowym z diametem dla dziewczyny. Ale ciągle coś mi nie pasowało, a tu kamień za mały, innym razem złoto za mało świecące 😂 Teraz wiem, jak wybrać odpowiedni kruszec no i oprawę pierścionka. Dzięki za pomoc!!😀

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 2 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...