Obierz kurs na Tarnów — Najlepsze miejsce na urlop

Szukasz miejsca na weekendowy wyjazd? Szukasz miejsca w kraju, które zapewni Ci niezapomnianych wrażeń i pozwoli zapomnieć, że spędzasz urlop w Polsce? Jeżeli tak, to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej, tylko obierz kurs na Tarnów.
Renesansowy charakter Tarnowa
Dlaczego? Tarnów nie bez przyczyny nazywany jest "perłą renesansu" ze względu na przepiękną starówkę oraz obfitość zabytków, pochodzących z okresu od XVI do XVIII wieku, co dla wielu jest już powodem samym w sobie, aby spędzić urlop w Tarnowie. Dla miłośników architektury dodatkową atrakcją będzie możliwość zatrzymania się w jednej z zabytkowych kamienic. Oferuje to Hotel Gal, który znajduje się w samym sercu Tarnowa przy ulicy Dworcowej 5. Droga do noclegu w Hotelu Gal jest bardzo prosta - wystarczy dokonać rezerwacji na stronie hotelgaltarnow.pl/rezerwacje , aby cieszyć się wizją niezapomnianego postoju. Jednakże na tym lista atutów miasta wcale się nie kończy. Wręcz przeciwnie, atrakcji może tylko przybywać. Już wysiadając z pociągu możemy zobaczyć wspaniały, secesyjny dworzec kolejowy, aby następnie przejść pod Bramą Seklerską — jednym z trzech takich obiektów w Polsce. Z Tarnowa pochodzi wszak bohater narodowy Polski, Węgier oraz Turcji, Józef Bem, a także Jan Szczepanik, "Polski Edison", wynalazca kamizelki kuloodpornej.
Stare Miasto
Nawet krótki, weekendowy wyjazd pozwoli nacieszyć się wspaniałą atmosferą zabytkowej zabudowy tarnowskiego rynku, pośrodku którego wznosi się ratusz z wysoką na trzydzieści metrów wieżą, skrywającą najstarszy w Polsce ręcznie nakręcany zegar. Tarnów to miejsce pełne ciekawostek i tajemnic, które turysta może odkrywać we własnym tempie, a kiedy pojawi się chęć odpoczynku, liczne kafeterie i restauracje pozwolą odkryć także kulinarną stronę miasta.
Wielokulturowość Tarnowa
Tarnów od wieków był miejscem styku różnorodnych kultur, które odciskały na mieście niemożliwy do zatarcia ślad. Oprócz Polaków mieszkali tutaj Węgrzy, Romowie, Niemcy, Szkoci, a przed Drugą Wojną Światową także Żydzi, którzy stanowili niemalże połowę miejscowej populacji. Tak bogata przeszłość zaowocowała bogatym dziedzictwem, które turyści mogą podziwiać między innymi w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Diecezjalnym czy podążając śladem zabytków żydowskich.
Co jeszcze zobaczyć w Tarnowie?
Tarnów nie jest jednak tylko historyczną atrakcją dla turystów spragnionych zobaczenia unikalnych zabytków w skali kraju oraz świata. W mieście organizowane są liczne festiwale, łączące pamięć o bogatej przeszłości regionu ze współczesnymi tradycjami. Okolice Tarnowa znane są ze swoich winnic, dzięki czemu smakosze tego trunku również nie poczują się pokrzywdzeni podczas spędzania czasu w Tarnowie. Na bardziej aktywnych turystów oczekują trasy rowerowe, a jeżeli trzeba zregenerować siły przed kolejnym dniem odkrywania tarnowskich tajemnic, można udać się do salonu spa i wellnes. Nawet przerwa od zwiedzania w Tarnowie może być ekscytująca przygodą za sprawą escape room'u, który dostarczy niezapomnianych emocji dla wszystkich śmiałków.
Tarnów to idealne miejsce na weekendowy wyjazd i spędzenie urlopu w Polsce, nawet tego najkrótszego. Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie oferuje liczne katalogi, pomagające ustalić kolejność zwiedzania. Mamy do dyspozycji na przykład "Tarnów w 330 minut", czyli idealną propozycję dla bardziej zabieganych turystów oraz "Tarnów w 3 dni", czyli wymarzoną propozycję dla planujących weekendowy wyjazd w Tarnowie.