Skip to main content

Obierz kurs na Tarnów — Najlepsze miejsce na urlop

2 koment.

Szukasz miejsca na weekendowy wyjazd? Szukasz miejsca w kraju, które zapewni Ci niezapomnianych wrażeń i pozwoli zapomnieć, że spędzasz urlop w Polsce? Jeżeli tak, to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej, tylko obierz kurs na Tarnów.

Widok na Tarnów z Hotelu Gal w Tarnowie

Renesansowy charakter Tarnowa

Dlaczego? Tarnów nie bez przyczyny nazywany jest "perłą renesansu" ze względu na przepiękną starówkę oraz obfitość zabytków, pochodzących z okresu od XVI do XVIII wieku, co dla wielu jest już powodem samym w sobie, aby spędzić urlop w Tarnowie. Dla miłośników architektury dodatkową atrakcją będzie możliwość zatrzymania się w jednej z zabytkowych kamienic. Oferuje to Hotel Gal, który znajduje się w samym sercu Tarnowa przy ulicy Dworcowej 5. Droga do noclegu w Hotelu Gal jest bardzo prosta - wystarczy dokonać rezerwacji na stronie hotelgaltarnow.pl/rezerwacje , aby cieszyć się wizją niezapomnianego postoju. Jednakże na tym lista atutów miasta wcale się nie kończy. Wręcz przeciwnie, atrakcji może tylko przybywać. Już wysiadając z pociągu możemy zobaczyć wspaniały, secesyjny dworzec kolejowy, aby następnie przejść pod Bramą Seklerską — jednym z trzech takich obiektów w Polsce. Z Tarnowa pochodzi wszak bohater narodowy Polski, Węgier oraz Turcji, Józef Bem, a także Jan Szczepanik, "Polski Edison", wynalazca kamizelki kuloodpornej.

Stare Miasto

Nawet krótki, weekendowy wyjazd pozwoli nacieszyć się wspaniałą atmosferą zabytkowej zabudowy tarnowskiego rynku, pośrodku którego wznosi się ratusz z wysoką na trzydzieści metrów wieżą, skrywającą najstarszy w Polsce ręcznie nakręcany zegar. Tarnów to miejsce pełne ciekawostek i tajemnic, które turysta może odkrywać we własnym tempie, a kiedy pojawi się chęć odpoczynku, liczne kafeterie i restauracje pozwolą odkryć także kulinarną stronę miasta.

Ratusz w Tarnowie w pobliżu hotelu Gal

Wielokulturowość Tarnowa

Tarnów od wieków był miejscem styku różnorodnych kultur, które odciskały na mieście niemożliwy do zatarcia ślad. Oprócz Polaków mieszkali tutaj Węgrzy, Romowie, Niemcy, Szkoci, a przed Drugą Wojną Światową także Żydzi, którzy stanowili niemalże połowę miejscowej populacji. Tak bogata przeszłość zaowocowała bogatym dziedzictwem, które turyści mogą podziwiać między innymi w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Diecezjalnym czy podążając śladem zabytków żydowskich.

Co jeszcze zobaczyć w Tarnowie?

Tarnów nie jest jednak tylko historyczną atrakcją dla turystów spragnionych zobaczenia unikalnych zabytków w skali kraju oraz świata. W mieście organizowane są liczne festiwale, łączące pamięć o bogatej przeszłości regionu ze współczesnymi tradycjami. Okolice Tarnowa znane są ze swoich winnic, dzięki czemu smakosze tego trunku również nie poczują się pokrzywdzeni podczas spędzania czasu w Tarnowie. Na bardziej aktywnych turystów oczekują trasy rowerowe, a jeżeli trzeba zregenerować siły przed kolejnym dniem odkrywania tarnowskich tajemnic, można udać się do salonu spa i wellnes. Nawet przerwa od zwiedzania w Tarnowie może być ekscytująca przygodą za sprawą escape room'u, który dostarczy niezapomnianych emocji dla wszystkich śmiałków.

Tarnów to idealne miejsce na weekendowy wyjazd i spędzenie urlopu w Polsce, nawet tego najkrótszego. Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie oferuje liczne katalogi, pomagające ustalić kolejność zwiedzania. Mamy do dyspozycji na przykład "Tarnów w 330 minut", czyli idealną propozycję dla bardziej zabieganych turystów oraz "Tarnów w 3 dni", czyli wymarzoną propozycję dla planujących weekendowy wyjazd w Tarnowie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 1 lat temu
    Jadę w następny weekend właśnie z przyjaciółkami do Tarnowa na damski weekend, bo pozytywne opinie o tym mieście słyszę cały czas, a nigdy nie miałam okazji go zobaczyć. Fajnie, że podano propozycje miejsc, które warto odwiedzić, bo w internecie dużo jest tego, ale opisane w chaotyczny sposób. Teraz przynajmniej będę posługiwać się jednym artykułem   
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Mirosław · 1 lat temu
    Właśnie zarezerwowałem nocleg w Tarnowie, bo wyjeżdżam na wyjazd służbowy. W sumie nie pomyślałem co tam zwiedzać. Dziękuję za fajny wpis, mam już przynajmniej kilka propozycji. Jak możecie to napiszcie podobny artykuł o Lublinie, bo tam też niedługo się wybieram 😄