Skip to main content

O czym warto pamiętać przy skorzystaniu z usług pomocy drogowej?

1 komentarz

Skorzystanie z usług pomocy drogowej może być obligatoryjne w różnych sytuacjach, począwszy na awarii samochodu, a skończywszy na wypadkach czy nagłych problemach technicznych. Niezależnie od przyczyny, warto wiedzieć, jak prawidłowo postępować, aby korzystanie z pomocy drogowej było skuteczne i bezpieczne. Oto parę ważnych kwestii, o których warto pamiętać przy korzystaniu z tych usług.

O czym warto pamiętać przy korzystaniu z usług pomocy drogowej?

Co zrobić w przypadku awarii pojazdu?

W razie awarii lub wypadku należy natychmiast zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych użytkowników drogi. Jeśli jest taka opcja, przesuń pojazd na pobocze lub wyznaczone miejsce. Włącz też światła awaryjne, aby zwrócić uwagę innych kierowców. Jeśli sytuacja jest groźna dla zdrowia i życia, opuść pojazd i oddal się od niego, oczekując na pomoc poza obszarem ruchu drogowego. Kolejnym ważnym etapem jest wezwanie pomocy drogowej. Można to zrobić za pomocą telefonu komórkowego lub przy użyciu aplikacji. W momencie kontaktu z pomocą drogową należy podać dokładną lokalizację, opisać rodzaj awarii lub problemu oraz ewentualne ważne informacje, które mogą pomóc pracownikom pomocy drogowej w zrozumieniu danej sytuacji. Na stronie: pomoc drogowa Wrocław — Jarex znajdziesz ofertę doświadczonego usługodawcy, który specjalizuje się w tej branży.

Co zrobić, aby korzystanie z pomocy drogowej było bezpieczne?

Jeśli sytuacja na drodze jest poważna i wymaga interwencji policji lub innych służb ratowniczych, nie wahaj się skontaktować z profesjonalnymi organami. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego warto zwrócić uwagę na wszelkie nieprawidłowości czy zagrożenia, które mogą wymagać pomocy służb. Pamiętaj też, że przed podpisaniem umowy lub akceptacją jakichkolwiek działań ze strony firmy pomocy drogowej, warto dokładnie zapoznać się z warunkami usługi oraz kosztami. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych zaskoczeń związanych z potencjalnie wysokimi cenami. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie dokumenty, które będziemy zobligowani podpisać i upewnić się, że rozumiemy ich treść. W artykule: Czy pomoc drogowa jest pojazdem uprzywilejowanym? przeczytasz o aspektach formalnych dotyczących korzystania z pomocy drogowej. 

Pomoc drogowa - na co zwracać uwagę?

Korzystanie z pomocy drogowej — co warto wiedzieć?

Gdy oczekujemy na przybycie pomocy drogowej, należy zachować cierpliwość i unikać samodzielnego działania, które może tylko pogorszyć sytuację. Próby naprawy samochodu na własną rękę, jeśli nie mamy niezbędnej wiedzy i narzędzi, może skończyć się naprawdę tragicznie. Warto bowiem pamiętać, że pracownicy pomocy drogowej są przeszkoleni do wykonywania napraw i działań związanych z ewakuacją pojazdu, dlatego warto im zaufać w tej kwestii. Kiedy pracownicy pomocy drogowej dotrą na miejsce, ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich polecenia. Powinni oni posiadać sporą wiedzę i doświadczenie potrzebne do szybkiej i bezpiecznej naprawy lub przewiezienia pojazdu w bezpiecznie miejsce.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące wykonywanych czynności, zawsze warto je zadać, aby uniknąć nieporozumień i zapewnić sobie właściwe działanie. Jeżeli natomiast posiadasz polisę ubezpieczeniową, sprawdź, czy obejmuje ona również usługi pomocy drogowej. W niektórych przypadkach możesz skorzystać z bezpłatnej lub częściowo pokrytej kosztami pomocy, co zniweluje niechciane wydatki. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karol · 6 miesięcy temu
    Super tekst, trafił jak złoto, bo ostatnio miałem małą przygodę na A4 i wezwałem pomoc drogową... Dobrze przypomnieć sobie, co i jak, gdyby się coś działo. A z tym assistance to też ciekawy myk, trzeba będzie przeczytać dokładniej polisę ubezpieczeniową, żeby w razie W nie płacić jak za zboże. Oby więcej takich artykułów, co uczą i przypominają, jak się ogarnąć, kiedy przygoda na drodze staje się nieco mniej przyjemna. 👍