Skip to main content

Nowy Sącz latem i zimą - jakie atrakcje zaplanować?

1 komentarz

Nowy Sącz warto odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. W tym pięknym mieście czeka na nas wiele atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Sprawdźmy zatem, co można tutaj robić i jak zadbać o wyjątkowe przeżycia. Jakie atrakcje zaplanować? Co czeka na nas w Nowym Sączu?

Sporty zimowe w okolicach Nowego Sącza

Gdzie zatrzymać się w Nowym Sączu?

Oczywiście planowanie wyprawy warto rozpocząć od noclegu. Na mapie Nowego Sącza znajdziemy wiele miejsc godnych uwagi. Jedną z propozycji jest hostel mieszczący się w zabytkowej kamienicy, figurujący pod nazwą: Pokoje gościnne Zygmuntowska - noclegi Nowy Sącz, który jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce postawić na wygodny wypoczynek.

Nowy Sącz - co robić zimą?

Faktem jest, że jedną z największych atrakcji Sądecczyzny są stacje narciarskie. W regionie znajduje się sporo stacji tego typu, a więcej informacji o nich znajdziemy w artykule pod adresem: https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-wyciagow-narciarskich-w-okolicach-nowego-sacza, wymieniających 10 najlepszych wyciągów w okolicach Nowego Sącza. Popularny jest przykładowo Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy-Zdroju, stacja Master Ski w Tyliczy, czy też stacja narciarska w Jaworzynie Krynickiej.

Sporty zimowe

Miłośnicy sportów zimowych nie mogą pomijać snow parków, wzbudzających spore zainteresowanie. Znajdują się one w Jaworzynie Krynickiej i są częstym wyborem turystów. To dobra propozycja zarówno dla początkujących osób, jak i zaawansowanych. Strona: https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-atrakcji-w-nowym-saczu przedstawia znacznie więcej atrakcji, które warto mieć na uwadze. Co jeszcze czeka na nas w Nowym Sączu? Nie zapominajmy o krytych lodowiskach. Na uznanie zasługuje ślizgawka w Chełmcu, która latem jest rolkowiskiem. Podobne atrakcje znajdziemy także w Krynicy-Zdroju i Muszynie.

Atrakcje o każdej porze roku w Nowym Sączu

Nowy Sącz - co robić w ciepłe dni?

Nowy Sącz szczyci się Miasteczkiem Galicyjskim, które każdego roku przyciąga tłumy turystów. Dzięki temu możemy poznać, jak się żyło w dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej. Znajdują się tutaj zakłady i pracownie dziewiętnastowieczne, zachwycające swoim stylem. Kolejna propozycja to Sądecki Park Etniczny. Jest to unikalny skansen, w którym znajdują się jedynie oryginały i autentyki. Najcenniejszymi zdobyczami są w tym wypadku osiemnastowieczne świątynie trzech wyznań. Warto zobaczyć te obiekty i poczuć ten wyjątkowy klimat. Jeśli natomiast podróżujemy z dziećmi, poszukajmy informacji na stronie https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-atrakcji-dla-dzieci-w-nowym-saczu, gdzie znajdziemy konkretne propozycje na spędzanie wolnego czasu. 

Co zobaczyć z dziećmi?

W Nowym Sączu nie brakuje także atrakcji dla całych rodzin. Co warto zobaczyć z najmłodszymi? Pierwsza propozycja to UFOland, czyli sala zabaw dla maluchów. Mamy tutaj trzy tematyczne sale, przeznaczone dla dzieci do lat 12. Kolejne ciekawe miejsce to tor rowerowy Pumptruck. Skorzystają z niego aktywne dzieci, które uwielbiają jazdę na rowerze. Znajdują się tutaj boiska do piłki siatkowej, efektowne tory rowerowe i street workout. Nie bez znaczenia jest też tor gokartowy Nitro Karting Gokarty, przeznaczony dla całej rodziny. Dzięki temu poczujemy się niczym na prawdziwym torze Formuły 1. Plac stworzono z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W Nowym Sączu nie brakuje ciekawych atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Niezależnie od pory roku, miasto i okolice oferują szerokie możliwości spędzania wolnego czasu w centrum i na łonie natury. Zajęcie dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy sportu, ale też osoby zainteresowane historią i zwiedzaniem. 

 

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Alicja · 12 dni temu
    Z wielką radością planujemy ferie zimowe w Nowym Sączu, a ten artykuł okazał się prawdziwym przewodnikiem po atrakcjach, które czekają na nas i nasze dzieci w tym urokliwym mieście. Szczególnie przyciągają nas opisane stacje narciarskie, takie jak Kompleks Narciarski Słotwiny czy Master Ski w Tyliczy, które obiecują świetną zabawę na śniegu dla całej rodziny. Nie możemy również przejść obojętnie obok atrakcji takich jak UFOland, idealne miejsce dla najmłodszych, czy tor gokartowy Nitro Karting, który z pewnością dostarczy emocji nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dodatkowo, propozycje takie jak Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etniczny brzmią jak doskonały sposób na połączenie zabawy z edukacją i poznawaniem historii regionu. Dzięki temu artykułowi nasz wyjazd zapowiada się nie tylko jako okazja do aktywnego wypoczynku, ale również jako szansa na ciekawe spędzenie czasu z rodziną, poznając kulturę i historię Nowego Sącza. Już nie możemy się doczekać wspólnych przygód!