Skip to main content

Kursy językowe dla dzieci - czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej?

Dodaj komentarz

Kursy językowe dla dzieci to ogromna szansa na wszechstronny rozwój oraz możliwość przyswojenia sobie nowego języka w atrakcyjny sposób. Pozwalają one nie tylko zwiększyć możliwości komunikacyjne malucha, ale też rozwijają pamięć, poszerzają horyzonty oraz wyrabiają u dziecka jego własny sposób nauki i zapamiętywania nowych informacji. Dodatkowo dzieci niezwykle szybko przyswajają sobie wiedzę oraz uczą się nowych umiejętności, dlatego naukę języka obcego warto jest rozpocząć jak najwcześniej. Pozostaje jedynie pytanie, jak znaleźć dobrą szkołę językową i czym kierować się przy wyborze takiego miejsca?

Jak wybrać szkołę języków obcych dla dziecka?

Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra szkoła językowa?

Wybór odpowiedniej szkoły językowej to spore wyzwanie. W końcu prawdziwą umiejętnością nie jest wybór najdroższej, czy najbardziej promowanej szkoły, lecz takiej, która spełnia wszelkie kryteria organizacji nauczania oraz najlepiej trafia w potrzeby małych uczniów. Stojąc przed wyborem szkoły językowej dla dziecka należy, zatem zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 1.  Referencje i doświadczenie szkoły w zakresie pracy z dzieckiem

  Pierwsze informacje, jakie powinniśmy sprawdzić to data powstania szkoły oraz okres, od kiedy prowadzi ona kursy dla dzieci. Warto również dokładnie przyjrzeć się ofercie skierowanej do młodszych słuchaczy. Jest to na tyle istotne, ponieważ profesjonalne szkoły językowe przez lata budują swoje know-how na podstawie własnych doświadczeń, dzięki czemu są w stanie doskonalić ofertę oraz sposoby nauczania.

 2.  Kadra nauczycielska

  Ogromny wpływ na sposób nauczania oraz efekty całego procesu ma bez wątpienia osobowość lektora oraz jego wiedza językowa, przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne. Dobra szkoła językowa będzie charakteryzowała się starannie dobraną kadrą nauczycielską, wyróżniającą się wysokimi kwalifikacjami oraz pasją do pracy z najmłodszymi uczniami.

 3.  Pomysł na zainteresowanie uczniów nauką

  Dobra szkoła językowa będzie wyróżniać się także umiejętnością rozbudzenia motywacji dziecka. Oznacza to, że wybrane przez nas miejsce powinno charakteryzować się przyjazną atmosferą oraz bogatą ofertą dodatkowych atrakcji w postaci konkursów, warsztatów, czy projektów. Dobra szkoła językowa to również możliwość poszerzania umiejętności językowych poprzez inne formy kontaktu z tym językiem, takie jak wycieczki, czy wymiany uczniowskie.

 4.  Metody wykorzystywane do pracy z dziećmi

  Według najnowszych badań z zakresu neurodydaktyki przyswajanie wiedzy w warunkach stresowych nigdy nie będzie tak efektywne, jak w przypadku nauki w atmosferze motywacji oraz otwarcia na zdobywanie nowych informacji i umiejętności. Z tego powodu niezwykle istotne jest, by wybrana przez nas szkoła umożliwiała dzieciom naukę w oparciu, o różne metody pracy oraz bodźce, które będą wspierać naturalną ciekawość dziecka i sprawią, że nauka języka przestanie być przykrym obowiązkiem.

 5.  Dobór grup lektorskich

  Dobre szkoły językowe uwzględniają dwa aspekty istotne dla doboru dzieci w grupy. Jest to poziom zaawansowania językowego oraz wiek ucznia. Dzieje się tak, ponieważ przyjęcie jedynie kryterium wiekowego można być dla dzieci sporą krzywdą i utrudnieniem w nauce. W końcu poziom znajomości języka u uczniów w tym samym wieku będzie różny, dlatego najlepiej jest przyjąć podwójny podział. Istotne będzie tutaj również sprawdzenie, w jaki sposób odbywa się przydzielenie do poszczególnych grup.

 6.  Program nauczania

  Profesjonalne szkoły językowe posiadają na tyle rozwinięte zaplecze merytoryczne, że są w stanie opracowywać własne kursy i autorskie metody nauczania. Programy takie są zazwyczaj ogólnodostępne, dlatego zawsze warto jest się z nimi zapoznać.

 7. Rodzaje materiałów dydaktycznych

  Dobra szkoła językowa nie będzie również ograniczać się jedynie do realizowania kursu z podręcznika. Zajęcia w takich miejscach opierają się o szereg ciekawych pomocy dydaktycznych: czasopism, książek, a także materiałów multimedialnych, które sprawiają, że zajęcia stają się atrakcyjniejsze.

 8.  Infrastruktura oraz sale zajęciowe

  Sale w profesjonalnej szkole językowej powinny być przestronne, bezpieczne oraz w pełni dostosowane do wieku dzieci. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedszkolaków, którzy powinni mieć zapewniony ruch i sporą ilość przestrzeni w trakcie zajęć. Profesjonalna placówka będzie również dysponowała wszelkim sprzętem multimedialnym umożliwiającym naukę, bazując na najnowszych technologiach.

Zajęcia z języków obcych dla dzieci

Szkoła Językowa Bacalarus – miejsce, które warto poznać

Szkoła Języków Obcych Bacalarus założona została w 1996 roku przez Gabrielę i Mariana Manastyrskich. Jej siedziba mieści się w Zamościu przy ul. Jutrzenki 3. Główną ideą, która przyświecała właścicielom w trakcie tworzenia tego miejsca, było stworzenie nowoczesnej i dobrze wyposażonej szkoły, wspierającej uczniów w każdym wieku i na każdym poziomie znajomości językowej.

Bacalarus jest szkołą językową, oferującą naukę języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego oraz rosyjskiego, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorów oraz native speakerów. Kursy dostępne w ofercie szkoły mają za zadanie nie tylko pomóc uczniom w poznaniu tajników języków obcych, ale także przygotować i umożliwić im zdanie uznanych certyfikatów językowych. Pełna oferta znajduje się na stronie szkoły https://www.bacalarus.pl, gdzie poza grafikami zajęć, cennikiem i propozycjami zajęc dla konkretnych przedziałów wiekowych, dostępne są także aktualności dotyczące działalności szkoły czy propozycje pracy. Wysoki poziom nauczania i szeroka oferta są możliwe dzięki nowoczesnym metodom pracy oraz doskonalonym wyposażeniu sal zajęciowych, które przenoszą naukę języka obcego na profesjonalny poziom, przy zachowaniu przyjaznej i wspierającej ucznia atmosfery.

Rekrutacja uzupełniająca dla dzieci i młodzieży – otwieramy nabór na kursy językowe

Z przyjemnością ogłaszamy, że Szkoła Języków Obcych Bacalarus otwiera nabór do wybranych grup w rekrutacji uzupełniającej. Aktualnie posiadamy miejsca dla uczniów w następujących grupach:

 • dzieci 4-letnie, dla maluchów, które chcą poznawać język obcy już od najmłodszych lat;
 • uczniowie klas 1-3, dla dzieci, które chcą podnieść swoje umiejętności i z łatwością realizować nowe wyzwania językowe;
 • uczniowie klas 7, dla młodzieży, która chce rozpocząć efektywne przygotowania do egzaminów ósmoklasisty;
 • uczniowie szkół średnich, dla osób przygotowujących się do matury lub zainteresowanych zdawaniem egzaminu Cambridge English.

Szkoła Języków Obcych Bacalarus serdecznie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane nauką w powyższych grupach oraz ich rodziców. W naszym Sekretariacie uzyskacie Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące miejsc wolnych oraz metod pracy w naszej szkole.

Równocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że każdy nowy kursant może zostać poproszony o napisanie testu poziomującego, który ma na celu jak najlepsze dopasowanie poziomu nauczania do jego umiejętności oraz oczekiwań.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.