Skip to main content

Korekta uszu – na czym polega i jakie są efekty?

Różnego rodzaju defekty, związane z wyglądem zewnętrznym małżowin usznych, mogą dotyczyć każdego człowieka. Odstające uszy, ich zbyt duży rozmiar czy też ubytki lub deformacje małżowiny mogą być źródłem kompleksów, obniżających w znaczący sposób jakość codziennego funkcjonowania. Naprzeciw tego typu problemom wychodzi dziś medycyna estetyczna, proponująca cały szereg skutecznych rozwiązań. Na czym polega korekta uszu i jak przebiega?

Na czym polega chirurgiczna korekta uszu?

Korekta uszu, nazywana w medycynie otoplastyką, pozwala na dokonanie korekty różnego rodzaju defektów w obrębie uszu. Jak wskazuje strona Plastyka uszu Gdańsk - zabieg korekty odstających uszu należą do nich np. guzek Darwina, czyli nieestetyczne wybrzuszenie w górnej części małżowiny czy też problemy, związane z niewykształceniem lub brakiem niektórych struktur. Tego rodzaju zabieg obejmować może również korektę kształtu i wielkości uszu oraz kąta ich odchylenia od czaszki. W trakcie zabiegu chirurg przeprowadza niewielkie nacięcie z tyłu ucha. To właśnie tą drogą dokonywana jest ingerencja, dzięki której uregulowany zostaje kąt odchylenia od czaszki czy też modelowanie chrząstki.

Korekta odstających uszu - najważniejsze informacje

Zabieg, związany z korektą uszu, zamyka się na ogół w przedziale 1 do 1,5 godz. W jego trakcie pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu. W pierwszym przypadku możliwy jest jego powrót do domu tuż po zabiegu, w drugim natomiast musi on pozostać pod opieką specjalistów jeszcze przez jakiś czas. Współcześnie korekta odstających uszu się dużą popularnością, na co wpływa m.in. jej stosunkowo niska cena oraz osiągane dzięki niej efekty. Aby utrzymały się one na zawsze, konieczne jest stosowanie się do odpowiednich zaleceń pozabiegowych. Należą do nich przede wszystkim konieczność noszenia opatrunku uciskowego, a później opaski uciskowej. Ważne jest również powstrzymywanie się od intensywnego wysiłku w pierwszym miesiącu po zabiegu.

Czy korekta uszu boli?

Każdy zabieg, związany z korektą uszu, wykonywany jest w znieczuleniu - miejscowym lub ogólnym. Eliminuje ono odczuwanie bólu i wszelki dyskomfort. W zdecydowanej większości przypadków pacjent jest wybudzany dopiero wówczas, gdy zakończona zostanie operacja. Ból jednak może pojawić się, gdy znieczulenie przestanie działać. Dzieje się tak zwłaszcza podczas ruchów, wykonywanych głową i szyją. Tego rodzaju dolegliwości można eliminować, korzystając z dostępnych w każdej aptece środków przeciwbólowych. Warto pamiętać również o odpowiedniej higienie operowanych miejsc oraz o przestrzeganiu zasad, związanych z okresem rekonwalescencji.

Czy korekta odstających uszu niesie ze sobą poważne zagrożenia?

Korekta uszu to zabieg uznawany za bezpieczny. Ewentualne powikłania występują bardzo rzadko i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia lub życia pacjenta. Najczęściej są to lokalne infekcje lub też infekcje, które obejmują swoim zasięgiem część chrzęstną. Poważniejszym zagrożeniem jest powstanie blizny przyrosłej, bliznowca czy obumieranie skóry. Najpoważniejsze komplikacje to natomiast deformacja, która występuje wyjątkowo rzadko. Jej pojawienie się niesie jednak ze sobą konieczność powtórzenia operacji.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 1 lat temu
    Korekta uszu uratowała moją samoocenę i dzięki niej w końcu mogę pozwolić sobie na spięcie włosów, czego nie robiłam nigdy poza wyjściem z domu, bo się wstydziłam. To zabieg, na który zdecydowanie warto się zdecydować! Polecam z całego serca. Ból niesamowity, ale szybko przechodzi, w porównaniu z tymi latami, kiedy czułam się sama źle z tym jak wyglądam.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...