Skip to main content

Koncentrator tlenu - nowy czy z wypożyczalni?

Dodaj komentarz

Często osoby, które cierpią na poważne schorzenia powstałe na różny sposób, potrzebują długiej rehabilitacji, która pozwoli im powrócić do pełnej sprawności. Pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania może tlenoterapia, która jest znaną i sprawdzoną metodą poprawiającą komfort życia. Aby jednak przeprowadzać tlenoterapię, potrzebny jest specjalny koncentrator, którego zakup wiąże się z dość wysokimi kosztami. Pojawia się wiec pytanie, czy lepiej jest taki sprzęt kupić, czy może lepiej jest go wypożyczyć. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze.

butle z tlenem medycznym

Kiedy warto kupić nowy koncentrator tlenu?

Zakup nowego koncentratora tlenu to dość spory wydatek. Wszystko to spowodowane jest tym, że stacjonarne urządzenia to tlenoterapii kosztują zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Jeżeli ktoś wiec planuje zakup takiego urządzenia, to warto dokładnie to wcześniej przemyśleć. Szeroki asortyment koncentratorów znaleźć można na stronie patronus-med.pl - gdzie swoją ofertę prezentuje mieszczący się przy ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach Sklep medyczny Patronus: sprzęt medyczny on-line, wypożyczalnia (Tel: 797 544 290). Z pewnością znajdziesz w nim odpowiednie dla siebie urządzenie.

Koncentrator tlenu warto kupić przede wszystkim w sytuacji, kiedy planujemy go używać na stałe. Jeżeli nasza tlenoterapia miałaby trwać krótko, to zakup profesjonalnego sprzętu jest mało opłacalny. Nad zakupem takiego urządzenia warto również pomyśleć, gdy planujemy z niego korzystać często, a każda sesja będzie trwała nawet kilka godzin. Posiadanie koncentratora na własność w takim momencie jest bardzo wygodne. Również nad zakupem można się zastanowić, gdy korzystać z niego ma zamiar więcej osób. Wtedy zakup jest bardziej opłacalny, ponieważ koszty się rozkładają na parę osób. Wspomniany wcześniej internetowy sklep medyczny to bardzo dobre miejsce, w którym znajdziecie wiele różnych sprzętów do tlenoterapii.

sprzęt medyczny wypożyczalnia

Kiedy wypożyczyć koncentrator tlenu?

Wypożyczenie koncentratora tlenu to również dość opłacalna opcja w kilku sytuacjach. Każda wypożyczalnia sprzętu medycznego, która posiada w swojej ofercie koncentratory tlenu, zazwyczaj je dokładnie serwisuje, dlatego mamy pewność, że będą one sprawne. Sprzęt warto wypożyczyć w sytuacji, gdy palujemy używać koncentratora tlenu przez krótki okres czasu lub w momencie gdy nie stać na zakup nowego sprzętu. Opłata za wypożyczenie koncentratora tlenu zazwyczaj jest mniejsza niż rata, jaką trzeba by było płacić przy zakupie sprzętu. Oznacza to więc, że dla wielu osób może być do najbardziej opłacalne rozwiązanie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.