Skip to main content

Jak zaprojektować odpoczynek?

1 komentarz

Nasza sypialnia to nasz prywatny raj. Możemy odpocząć w tym miejscu odpocząć po ciężkim tygodniu pracy delektując się kawą w łóżku. Na komfort oraz nasze samopoczucie ma wpływ kilka elementów. Zależne jest to między innymi od tego jak nasza sypialnia wygląda. Im będzie przyjemniejsza dla oka tym nasze pozytywne odczucia będą większe. Dużo zależy od prywatnych preferencji każdej osoby. Bo przecież każdy jest inny. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Jakie rolety do sypialni wybrać?

Po powrocie do domu często chętnie odcinamy się od świata zewnętrznego. Gorąca kąpiel a później cały wieczór przy filmie spędzony w łóżku przy akompaniamencie herbaty. W tej sytuacji raczej nie chcemy, aby ktokolwiek nam przeszkadzał a tym bardziej obserwował. Jeżli chodzi o sypialnie to największą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne, które dostępne są w wielu wariantach jak mini, wolnowiszące, czy w kasecie. Co wiecej firmy takie jak Roltex Rolety oferują możliwość zamówienia rolet na wymiar, które będa dopasowne do naszych okien.

Rolety zewnętrzne

Innym, popularnym pomysłem jest założenie rolet zewnętrznych. Pozwalają one odciąć się od świata i dać nam bardzo dużo prywatności. Niestety ich wadą jest, że nie nadają najlepszego wyglądu pomieszczeniu. Dlatego właśnie dobrym pomysłem jest upiększenie okiennic od wewnątrz. Dobór ozdób, które możemy umieścić na parapecie może poprawić wygląd pomieszczenia. Takie dekoracje okienne jak firanki i dodatki do nich potrafią zbudować bardzo dobry klimat. Wstążki, które spinają każdą z firan są niedrogim elementem, który sprawia, że całość nie jest tak jednolita. Być może, kiedy jest ciemno, nie zwrócimy na to większej uwagi. O poranku natomiast każdy element będzie doskonale widoczny. A przecież nikt nie zabroni nam dłuższego pobytu w łóżku w weekend.

Relaks należy się każdemu

Rolety wewnętrzne bardzo dobrze ograniczą dostęp światła słonecznego do naszej sypialni. Mają dodatkowo jeszcze funkcję ozdobną. Dużym powodzeniem cieszą się rolety rzymskie, nadają one oknom ciekawego wyglądu w odróżnieniu od tradycyjnych rolet wolnowiszących. Oczywiście ich praktyczna funkcja jest taka sama. W przypadku pokoju, w którym chcemy wypocząć, dobrym rozwiązaniem jest też roleta dzień/noc. Daje nam ona możliwość ustawienia dopływu światła po całej długości okna. Oba te rozwiązania wyglądają bardzo dobrze i przykuwają uwagę. W połączeniu z dobrze dobranymi ozdobami, które znajdą się na parapecie oraz firanami potrafią zrobić niesamowite wrażenie. Wszystko zależy rzecz jasna od naszego gustu. W końcu sypialnia jest naszym najbardziej prywatnym pomieszczeniem w mieszkaniu. Chcemy się czuć w niej bezpiecznie i komfortowo.

Rolety zewnetrze najlepsze dla zaciemnienia pomieszczenia

Myśląc o odcięciu się od świata najlepsze będą rolety zewnętrzne. Dają one możliwość zupełnego zaciemnienia pomieszczenia. To bardzo dobre rozwiązanie na noc. Zwłaszcza, że mogą być one zintegrowane z systemem inteligentnego domu. Dla budowania uczucia komfortu lepsze będą jednak dobrze dobrane rolety wewnętrzne. Ich wybór zależy od naszego poczucia estetyki. W końcu chcemy wypocząć w możliwie najlepszych warunkach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Roksana · 1 lat temu
    Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale światła z ulicy były nie do zniesienia. W końcu za zgoda właścicieli ja sama się tym zajęłam i zamontowałam rolety od Roltexu. Co za komfort snu! Świetne przyciemnienie. W dodatku po rozmowie z właścicielami będą montowane też rolety zewnętrzne.