Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?
Żylaki wyglądają jak uwypuklenia skóry na przebiegu żył. Powstają na skutek niewydolności żył. Pojawiają się najczęściej na nogach. Poza nieestetycznym wyglądem, powodują bóle nóg, obrzęki oraz uczucie ciężkości nóg, zwłaszcza pod koniec dnia. Jeśli żylaki utrzymują się przez długi czas, mogą wywoływać zapalenie żył powierzchownych, któremu towarzyszy silny ból. Na szczęście można z nimi walczyć.
Nowoczesne sposoby na żylaki
Skuteczną metodą walki z żylakami jest wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa. Do usunięcia żylaków wykorzystywany jest laser. Zabieg taki daje szybkie i spektakularne rezultaty. Szczególnie popularne jest laserowe leczenie żylaków w Krakowie w Genesis Clinic - nowoczesnej klinice medycyny estetycznej, która od wielu lat pomaga pacjentom przy podobnych schorzeniach i nie tylko. Laserowe usuwanie żylaków przebiega z miejscowym znieczuleniem. Podczas zabiegu do żyły wprowadzany jest światłowód. Energia cieplna wytworzona przez laser powoduje zamknięcie niewydolnej żyły. Nazywa się to właśnie ablacją. Całość trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od wielkości obszaru, na którym znajdują się żylaki. Istnieje możliwość usunięcia żylaków z dwóch nóg jednocześnie, podczas tego samego zabiegu. Po usunięciu żylaków zakłada się na nogę pończochę uciskową. W przypadku występowania pajączków, czyli rozległych żylaków stosuje się dodatkowo mikroskleroterapię kompresyjną. Jest to kolejny etap leczenia żylaków.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed udaniem się na zabieg z użyciem lasera pacjent powinien wykonać odpowiednie badania. Obowiązkowy pakiet obejmuje: sprawdzenie przepływu krwi w nodze, w której będą usuwane żylaki, USG, morfologię oraz określenie grupy krwi. Potrzebne będą również: badanie wskaźników krzepliwości krwi, poziomu glukozy, kreatyniny oraz oznaczenie elektrolitów, badanie ogólne moczu. Dodatkowo mogą zostać zlecone inne badania w zależności od indywidualnych konsultacji. U niektórych pacjentów konieczne będzie również zaprzestanie zażywania leków hormonalnych, na przykład antykoncepcyjnych. Podobnie będzie z lekami przeciwkrzepliwymi. W niektórych przypadkach trzeba je odstawić już na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. Dobrze będzie też usunąć owłosienie z miejsca laserowego usuwania żylaków. Należy powstrzymać się od jedzenia przynajmniej na dwie godziny przed zabiegiem.
Czy każdy może skorzystać z laserowego usuwania żylaków?
Istnieją pewne przeciwwskazania do wykorzystania takiego sposobu leczenia. Należą do nich: zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie tętnicze, infekcje ropne, krwotoki. Zabiegowi takiemu nie mogą też poddać się osoby chorujące na cukrzycę. Z usuwaniem żylaków powinny poczekać również kobiety w ciąży. Mogą przeprowadzić go niedługo po porodzie. Karmienie piersią nie będzie tutaj przeszkodą, jednak konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska. W przypadku braku możliwości wykonania zabiegu warto postawić na zmianę niektórych nawyków, które zapobiegają powstawaniu żylaków. Na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBylaki_ko%C5%84czyn_dolnych opisano, jak skutecznie zapobiegać żylakom. Są to rady odnośnie garderoby, diety czy wyboru odpowiedniej bielizny.
Kiedy pojawią się efekty zabiegu?
Laserowe usuwanie żylaków pozwala zaobserwować szybsze efekty, niż metody tradycyjne. Pacjent szybciej też podejmuje aktywność fizyczną. Zabieg jest mało inwazyjny, daje dobre i trwałe rezultaty i niewielkie ryzyko powikłań. Zazwyczaj siódmego dnia można już zdejmować szwy. Rekonwalescencja trwa do 14 dni. Pacjent nadal powinien być objęty opieka lekarską.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Moda związana z wystrojem wnętrz
-
Mezoterapia w znaczeniu medycznym oraz kosmetycznym
-
Jak zaprojektować odpoczynek?
-
Znicze - światełko pamięci dla zmarłych w Dniu Wszystkich Świętych
-
Szkło lacobel, drzwi szklane, szklane kabiny - nowoczesne wnętrza
Najnowsze wpisy:
-
Rodzaje pokoi hotelowych i praktyczne wskazówki dla podróżujących
-
Jak powinna być wyposażona hotelowa sala konferencyjna?
-
Pomoc radcy prawnego
-
Planujesz wydać własną książkę? Sprawdź, jak zrobić to w pełni profesjonalnie!
-
Czy domki holenderskie są bezpieczne?