Skip to main content

Jak wybrać profesjonalną firmę fotowoltaiczną?

Dodaj komentarz

Farmy fotowoltaiczne są coraz chętniej realizowaną inwestycją w naszym kraju. Warto jednak decydując się na zainwestowanie pieniędzy w farmę fotowoltaiczną lub po prostu instalację fotowoltaiczną na dachu domu zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla nas. Istnieje bowiem szereg różnych kryteriów, które decydują o tym, że nasza farma będzie dobra i wydajna. W tym artykule bliżej przedstawimy Ci, na co zwrócić uwagę, gdy planujesz zainwestować pieniądze w budowę instalacji fotowoltaicznej i szukasz do realizacji tej inwestycji profesjonalnej firmy.

Oferty Net

Wybór instalatora

Warto poszukać doświadczonego instalatora, który posiada doświadczenie w realizowaniu podobnych inwestycji. Pomoże on nam również w wyborze odpowiedniej ilości modułów o danej mocy, które będą najbardziej opłacalne, względem potrzeb budynku, gdzie montowana będzie instalacja fotowoltaiczna. Ważne również, by instalator zadbał o wszelkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem i przepisami prawnymi. Nieprawidłowo zainstalowana fotowoltaika nie będzie wydajna, a dodatkowo jej użytkowanie może być niebezpieczne. 

Jak wybrać profesjonalną firmę fotowoltaiczną?

Duży wzrost popularności instalacji fotowoltaicznych sprawił, że na rynku pojawiło się wiele nieprofesjonalnych firm, którym zależy jedynie na zysku, a nie mają pojęcia o odnawialnych źródłach energii. Zanim więc wybierzesz firmę, która zrealizuje dla ciebie inwestycję, porównaj ofertę i doświadczenie firm w okolicy. Przyjrzyj się temu, ile dana firma działa na rynku i jak jest oceniana przez klientów. Możesz również sprawdzić, czy dana firma posiada odpowiednie uprawnienia. Najlepiej gdyby posiadała uprawnienia OZE UDT. Przy wyborze odpowiedniego instalatora, warto odwiedzić serwis Ofert Net, który zestawia najlepsze firmy na rynku, także te działające w branży fotowoltaicznej. Dodatkowo znaleźć tam można strony rankingowe, w tym ranking najlepiej obecnie firm fotowoltaicznych. 

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, poproś ją o przygotowanie profesjonalnego kosztorysu wykonania inwestycji i dokładnie przeanalizuj jakie usługi są realizowane w ramach umowy na montaż instalacji fotowoltaicznej. Warto także sprawdzić, czy firma pomaga w uzyskaniu dotacji z państwowych programów dofinansowania. Jeżeli chcemy dodatkowo zainstalować magazyn energii, to dobrze by firma miała doświadczenie przy realizowaniu takich usług.

Nie daj się oszukać

Jeżeli zależy nam na, jak najwyższej jakości instalacji, to oznaką, która może wzbudzić w nas obawy, może być niska cena za wykonanie instalacji przez daną firmę. Jeżeli odbiega od oferty innych firm, to najprawdopodobniej dana firma instaluje sprzęt słabej jakości, który nie spełni naszych oczekiwań. Nie nabierz się na praktykę wpłacania całej kwoty przed zakończeniem inwestycji. Standardem w branży jest zaliczka w wysokości 30% od końcowej kwoty. Jeżeli przedstawiciel firmy nie potrafi konkretnie odpowiadać na nasze pytanie, to istnieje duża szansa, że firma jest niewiarygodna i nie wykona instalacji w sposób profesjonalny. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.