Skip to main content

Jak rozpoznać autentyczny pierścionek z diamentem?

1 komentarz

Pierścionki z diamentami są uwielbiane przez kobiety. Często zastanawiamy się nad tym, jak można rozpoznać autentyczny pierścionek z diamentem, tak aby wybrać doskonałą jakościowo biżuterię. W jaki sposób można to zrobić? Co warto wiedzieć o pierścionkach z diamentami?

Pierścionki z diamentem - Jubiler Łodzińscy Kraków

Wyjątkowe diamenty

Okazuje się, że diamenty są wydobywane spod ziemi, gdzie występuje wysoka temperatura i wysokie ciśnienie. Jest to węgiel, który od lat jest poddawany różnorodnym warunkach — w efekcie powstał niezwykle drogocenny i twardy kamień. Co ciekawe, sam proces powstawania diamentów jest rzadki i długotrwały. Istnieją też alternatywy dla osób poszukujących bardziej ekstrawaganckich projektów pierścionków. Aktualnie złoty pierścionek z zielonym kamieniem jest częstym wyborem podczas zaręczyn lub poszukiwania prezentu dla ukochanej. 

Gdzie znaleźć pierścionki z diamentami?

Gdzie można kupić piękne pierścionki z diamentami? Szeroka oferta czeka na nas na stronie https://lodzinscy.eu/253-pierscionki, w której znajdziesz idealny pierścionek dla siebie, jak I dla ukochanej osoby. Możemy liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny biżuterii, lecz także na wysoką jakość i unikalny styl. W tym miejscu każda kobieta znajdzie idealną biżuterię z diamentami dla siebie! Pamiętajmy o tym, że diament to najtwardszym materiał na całym świecie. Obecnie stosuje się syntetyczne zamienniki, takie jak cyrkonie. 

Prawdziwy diament

Kamienie mają różnorodne znaczenie, które warto poznać. W artykule blogowym ,,Znaczenie kamieni szlachetnych w jubilerstwie – poznaj moc ukrytą w ulubionych pierścionkach” przeczytasz o ciekawostkach wielu kamieni szlachetnych, które powinieneś znać przed zakupem biżuterii w salonie jubilerskim. A jak ocenić to, czy diament jest prawdziwy? Oceną zajmują się w tym wypadku gemmolodzy. Oczywiście samodzielnie także można sprawdzić, czy kamień szlachetny jest warty swojej ceny. Przyda nam się szkło powiększające. 

Pierścionki złote, srebrne salon jubilerski Łodzińscy

Jak rozpoznać autentyczne pierścionki z diamentami?

Poszukując odpowiedniego pierścionka, trzeba się odpowiednio do tego przygotować. Przed zakupem narzuca się jedno z najważniejszych pytań — Jak mierzyć pierścionki?, to zadanie nie jest trudne, przy czym można skorzystać z pomocy jubilera. Natomiast w celu rozpoznania autentyczności diamentu, należy mieć na uwadze skazy i zanieczyszczenia w kamieniu. Każdy brylant posiada w środku drobne zanieczyszczenia, które są naturalnym zjawiskiem. Fałszywe brylanty nie mają żadnych skaz, co powinno wzbudzać wątpliwości. 

Ponadto, nie zapominajmy o szlifie. Jeśli chodzi o prawdziwe diamenty, wszystkie krawędzie są tutaj ostre, z kolei inne materiały mają bardziej zaokrąglone krawędzie. Jest to związane z faktem, że są one bardziej kruche i miękkie, dlatego ulegają łatwiejszej obróbce. Potwierdzeniem dla klienta jest także certyfikat, który jest dodawany przez jubilerów do biżuterii. Ma on za zadanie określać szlif, barwę, masę i czystość kamienia, a wszystko to potwierdzone zostało przez renomowane instytucje, zajmujące się oceną kamieni szlachetnych. 

Podsumowując, warto zauważyć, że rozpoznanie pierścionka zaręczynowego z diamentem nie jest trudne. Powyższe wskazówki z pewnością ułatwią to zadanie i sprawią, że znajdziemy piękny pierścionek dla siebie lub bliskiej osoby. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Melania · 7 miesięcy temu
    Oszustów można znaleźć teraz na każdym kroku więc dobrze, że powstają takie artykuły. Polecam kupić pierścionek w sprawdzonym salonie jubilerskim, wtedy mamy pewność, że kupiliśmy biżuterię dobrej jakości.