Skip to main content

Dlaczego kamień jest najlepszym materiałem na blat kuchenny?

Podczas aranżacji kuchni bardzo ważnym elementem jest blat kuchenny. Może być on wykonany z różnych materiałów, tworząc praktyczną oraz świetnie wyglądającą przestrzeń roboczą. Blat jest uzupełnieniem szafek oraz zabudowy kuchennej. Podczas decydowania się, jaki ma on być, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj materiału, głębokość, kolorystyka, typ powierzchni oraz sposób wykonania. Na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta związana z różnymi aranżacjami kuchni. Każdy projektując dom chciałby, aby był jak najbardziej funkcjonalny, ale też przyjemny dla oka.

Dlaczego warto wybrać blat kamienny?

Blaty kamienne cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na bardzo piękny i elegancki wygląd. Istotną cechą jest też to, że są one ognioodporne, dzięki czemu mogą znajdować się w pobliżu kuchenek, a także można na nich kłaść rozgrzane garnki czy patelnie bez obawy o zniszczenie powierzchni.

Ze względu na twardość materiału, nie musimy się martwić, jeśli zdarzy nam się upuścić na blat coś ciężkiego. Nie musimy również pilnować, aby blat nie miał kontaktu z wodą, ponieważ materiał jest bardzo odporny na wilgoć. Blat kamienny jest świetnym wyborem ze względu na bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną, a także dużą łatwość w utrzymaniu jego czystości. Do wyczyszczenia wystarczy mokra szmatka.

blaty kamienne Wrocław

Jaki gatunek kamienia wybrać na blat?

Wśród gatunków kamienia, który jest wykorzystywany do tworzenia blatów, możemy wyróżnić między innymi granit, marmur i konglomerat. Granit jest wyjątkowo wytrzymałym materiałem, należy jednak pamiętać, że jest on bardzo ciężki. Bardzo dużą zaletą jest to, że jest odporny na wilgoć, plamy, działanie kwasów, wysokie temperatury oraz zarysowania. Jedną z jego najpiękniejszych wersji jest star galaxy, która wygląda jak gwieździste niebo. Zastosowanie tego rodzaju kamienia w kuchni zobaczyć można na stronie: https://sloninka.pl/blog/kuchenny-blat-granitowy-star-galaxy, gdzie przytoczono również wyjątkowe cechy blatów kamiennych.

Marmur jest nieco mniej twardym materiałem w porównaniu do granitu. Jest to materiał, w przypadku którego można używać różnego rodzaju środków chemicznych, nie niszcząc go. co ułatwia dbanie o czystość. Warto go zaimpregnować ze względu na mniejszą odporność na wilgoć niż pozostałe rodzaje.

Konglomerat jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym mechanicznie, a także odpornym na wilgoć. W jego przypadku warto uważać na promienie UV, ponieważ mogą one spowodować stopniowe blaknięcie blatu. Ma on szeroką gamę barw ze względu na możliwość dodania podczas produkcji pigmentu.

Blaty kuchenne z kamienia są doskonałymi materiałami do każdej kuchni, zapewniając piękną oraz trwałą, nowoczesną aranżację. Jest to element, który ma szereg zalet, jest funkcjonalny i docelowo służyć będzie przez wiele lat.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kornelia · 10 miesięcy temu
    Sama mam kamienny blat kuchenny i w pełni się zgadzam z tym wpisem! Dla wszystkich remontujących kuchnię- artykuł MUST HAVE!!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...