Skip to main content

Czy warto skorzystać z usług radcy prawnego przed zakupem mieszkania?

Zakup nieruchomości jest wymarzoną chwilą wielu młodych ludzi. Wiąże się on jednak z wieloma formalnościami, które mogą być problematyczne dla każdego, kto nie ma jeszcze doświadczenia z rynkiem nieruchomości. Kupując nieruchomość zarówno z rynku pierwotnego, jak i używaną, warto sięgnąć po doświadczoną pomoc, która umożliwi uniknięcie wszelkich pułapek i szkodliwych zapisów w umowie. Do kogo zwrócić się najlepiej? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Usługi radcy prawnego przy zakupie mieszkania

Kto pomoże przy sprawdzaniu umowy kupna nieruchomości?

Umowy kupna nieruchomości bardzo często zawierają zapisy, które są wyjątkowo niekorzystne dla kupujących. Warto też sprawdzić, czy zawierają wszystkie niezbędne dane oraz punkty zabezpieczające interes kupującego. Najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym dokładne sprawdzenie umowy przed jej podpisaniem jest skorzystanie z usług radcy prawnego. Przed wyborem jednego konkretnego radcy warto zapoznać się z artykułem „Ile kosztuje sprawdzenie umowy deweloperskiej?”, który pozwoli wstępnie oszacować koszty takiej usługi i pomoże w znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Przydatne jest też zapoznanie się z opiniami na temat radców dostępnymi w internecie.

Co trzeba zrobić po podpisaniu umowy kupna nieruchomości?

Przy zawieraniu umowy kupna, niezbędne jest dokładne sprawdzenie kupowanej nieruchomości, czy jest ona zgodna z informacjami zawartymi w umowie. Podpisując umowę i protokół odbioru, potwierdza się, że wszystko jest zgodne z ustaleniami. Pominięcie dokładnego sprawdzenia może skutkować problemami przy próbie zgłoszenia nieprawidłowości czy też żądania naprawienia usterek. Już po zawarciu umowy istotne jest założenie księgi wieczystej bądź dokonanie aktualizacji w już istniejącej. Również przy tym warto jest skorzystać z pomocy radcy prawnego, szczególnie jeśli chodzi o zakładanie księgi wieczystej dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, ponieważ procedura ta jest nieco trudniejsza. Pomoc radcy prawnego z pewnością przyspieszy wszystkie formalności i zdejmie sporo problemów z głowy kupującego.

Radca prawny a zakup mieszkania

Czemu warto korzystać z usług radcy prawnego przy kupowaniu mieszkania?

Samodzielne sprawdzanie umowy kupna nieruchomości jest możliwe, ponieważ w internecie znaleźć można wiele poradników, jednak zawsze pozostawia możliwość popełnienia błędu, który może być bardzo kosztowny. Wystarczy przegapienie jednego zapisu, by zostać z dużym problemem na lata. By mieć pewność, że umowa jest odpowiednia, warto skorzystać z usług, które oferuje radca prawny od nieruchomości Bogna Szyczewska, specjalizująca się również w pomocy przy dokonywaniu wpisów do ksiąg wieczystych. Radca prawny jest warty swojej ceny, ponieważ pozwala uniknąć dużo bardziej kosztownych problemów wynikających z przeoczenia niewłaściwych danych lub niekorzystnych zapisów w umowie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 2 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...