Przejdź do głównej treści

Czego nie powinno zabraknąć w dobrze zaprojektowanym mieszkaniu?

Zakup mieszkania od dewelopera to opcja, którą wybiera wiele osób. Taka inwestycja zwykle ma zapewnić komfort na lata. Rynek nieruchomości jest pełen różnorodnych ofert, dlatego warto zadać sobie pytanie: co powinno znaleźć się w dobrze zaprojektowanym mieszkaniu, by spełniało oczekiwania przyszłych mieszkańców? Sprawdzamy!

Projektowanie mieszkań w Lublinie przez Katarzynę Sakowską

1. Przemyślany układ funkcjonalny

To podstawa. Dobrze zaprojektowane mieszkanie ma ergonomiczny i przemyślany rozkład pomieszczeń. Każde z nich powinno mieć jasno określoną funkcję i odpowiednią wielkość — tak, aby można było swobodnie je urządzić i użytkować. 

Przeczytaj również artykuł „Jak deweloperzy przekłamują na rzutach?", aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając mieszkanie od dewelopera. Sprawdź, na jakie sztuczki uważać, by wybrać idealną nieruchomość dla siebie.

Projektując mieszkanie, unikaj „martwych stref”, czyli tworzenia wąskich przejść pomiędzy meblami i niefunkcjonalnych wnęk. Otwarta kuchnia z salonem, oddzielna sypialnia i logicznie rozmieszczone punkty mieszkania to podstawy dobrego projektu.

2. Miejsce do przechowywania

Przestrzeń do przechowywania często niedoceniany elementy, a niezmiernie ważny aspekt w projektowaniu mieszkania. Ma on bowiem ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. Dobrze zaprojektowane mieszkanie powinno zostać wyposażone w przynajmniej jeden z poniższych elementów:

  • szafa wnękowa, 
  • garderoba,
  • wysokie szafki kuchenne,
  • pawlacz,
  • szafy i szafki do zabudowy.

Brak miejsca do przechowywania potrafi szybko zamienić idealnie urządzone mieszkanie w zagraconą przestrzeń. Sprawdź ofertę na stronie architekt wnętrz Katarzyna Sakowska i zamów projekt, który zapewni Ci wygodę i praktyczne rozwiązania. Pamiętaj, że funkcjonalność to nie tylko piękny wygląd, ale też praktyczne rozwiązania.

Projektowanie mieszkań w Lublinie

3. Dostęp do naturalnego światła

Światło dzienne bardzo znacząco wpływa na jakość życia w mieszkaniu. Dobrze zaprojektowane mieszkanie powinno mieć duże okna oraz odpowiednią ekspozycję — najlepiej południową lub południowo-zachodnią. Naturalne oświetlenie poprawia nastrój, ale również wpływa na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.

4. Jakość wykończenia i materiały

Wielu kupujących decyduje się na mieszkania w stanie deweloperskim, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość materiałów używanych przez dewelopera — dotyczy to zarówno części wspólnych, jak i samego lokalu. Oceń przede wszystkim:

  • jakość tynków,
  • klasę bezpieczeństwa drzwi wejściowych, 
  • akustyczną izolację ścian,
  • estetyczne wykończenia klatek schodowych i korytarzy.

Nie kieruj się wyłącznie metrażem i ceną. Powyższe kwestie są ważne, bo przekładają się na komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania mieszkania. 

5. Nowoczesne instalacje i energooszczędność

Dobrze zaprojektowane mieszkanie powinno być nie tylko estetyczne, ale również wyposażone nowoczesne technologicznie. To m.in.:

  • ogrzewanie podłogowe
  • wentylacja mechaniczna z rekuperacją,
  • inteligentne systemy zarządzania domem (smart home).

To nie tylko komfort, ale także oszczędność kosztów, dlatego warto zadbać, by Twoje mieszkanie było nowoczesne!

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Świetny wpis! Planuję przeprowadzkę biura we Wrocławiu i patrzyłam na oferty różnych firm. Teraz już ...
Świetny artykuł! Dzięki niemu lepiej rozumiem, jak wszechstronne jest drewno konstrukcyjne i jak wiele ma ...
Ten artykuł to prawdziwa skarbnica praktycznych pomysłów na oszczędności przy organizacji wesela. Wykorzystałam już kilka ...
Bardzo przydatny artykuł! Właśnie zaczynam rozglądać się za mieszkaniem i zastanawiałam się, czy warto skorzystać ...
Bardzo wartościowy wpis! Konkretne informacje o wyposażeniu sal konferencyjnych, które są kluczowe przy organizacji wydarzeń. ...