Skip to main content

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

1 komentarz

Tarnów nie bez przyczyny uchodzi za jedno z najciekawszych miast w Polsce. Nazywane „Perłą Renesansu”, „polskim Biegunem Ciepła” i miastem wielu kultur przyciąga turystów krajowych i zagranicznych. Słynie nie tylko z wielu zabytków - co doceniają miłośnicy historii i kultury, ale także z nastrojowych restauracji i gościnności. Wybierasz się na weekend do Tarnowa, a może planujesz dłuższy pobyt w mieście? Przeczytaj, co warto zobaczyć w Tarnowie.

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

Jak zwiedzać Tarnów?

Jeśli to Twój pierwszy pobyt w Tarnowie, skorzystaj z przewodników dla turystów, dostępnych punkcie informacji turystycznej lub online, które pomogą Ci zaplanować zwiedzanie miasta. Tarnów zwiedzisz nawet w jeden dzień, a kolejne dni możesz przeznaczyć na na wycieczkę po okolicach miasta, gdzie również nie brakuje atrakcji. Przeczytaj artykuł Top 10 atrakcji w okolicach Tarnowa, które warto zobaczyć, będąc niedaleko miasta i przekonaj się, jak wiele uroczych miejsc znajduje się w bliskiej odległości od Tarnowa.

Trasa Velo Dunajec — niezwykła atrakcja?

W okolicy Tarnowa przebiega bezpieczna i spokojna trasa rowerowa Velo Dunajec. Z racji malowniczych krajobrazów i licznych zabytków, wzdłuż których biegnie, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów odwiedzających Małopolskę. Należy do najpiękniejszych tego typu tras w kraju. Wybierając się na wycieczkę trasą rowerową Velo Dunajec, zobaczysz średniowieczne zamki, niezwykłe klasztory i barwne domki z bali. We wpisie na blogu Hotelu Gal - Velo Dunajec - malownicza trasa rowerowa biegnąca koło Tarnowa, przeczytasz, jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie podczas wyprawy rowerowej.

„Perła Secesji” - dlaczego warto zobaczyć dworzec kolejowy w Tarnowie?

Budynek dworca kolejowego w Tarnowie reprezentuje styl secesyjny. Po ostatnim remoncie w 2010 roku wygląda imponująco, więc nic dziwnego, że należy do najpiękniejszych dworców w Europie i nazywany bywa „Perłą Secesji”. Jeśli interesuje Cię nocleg w centrum Tarnowa, sprawdź ofertę Hotelu Gal Tarnów przy ul. Dworcowej 5, 33-100 Tarnów, telefon: 530 040 856, który sąsiaduje z dworcem kolejowym. Hotel dysponuje eleganckimi i klimatyzowanymi pokojami, a jako Miejsce Przyjazne Rowerzystom umożliwia przechowanie roweru w zamkniętej rowerowni. W hotelu uzyskasz też informacje o najciekawszych trasach rowerowych w okolicy Tarnowa.

Atrakcje turystyczne w Tarnowie

Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia NMP — pełna skarbów Tarnowa?

Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia NMP to monumentalna świątynia znajdująca się w pobliżu Rynku Głównego. Kryje w sobie skarby Tarnowa. Wewnątrz, za ołtarzem znajdują się dwa najwyższe pomniki nagrobne w Europie — rodu Tarnowskich i Ostrogskich. W Bazylice Katedralnej znajduje się też pomnik nagrobny Barbary z Tęczyńskich Tarnowskiej, który uchodzi za arcydzieło wśród rzeźb renesansowych. Od 1981 roku przed katedrą stoi pierwszy polski pomnik papieża Jana Pawła II.

Ulica Wałowa — królestwo pomników?

Ulica Wałowa w Tarnowie ze stylowymi kamienicami z przełomu XIX i XX wieku to reprezentacyjny deptak. Do dziś znajdują się na niej ślady po szynach tramwajowych, chociaż tramwaje od wielu lat już w mieście nie kursują. Na jednym z rogów ul. Wałowej stoi pomnik Romana Brandstaettera, żydowskiego pisarza, który urodził się w Tarnowie, a wiele lat później przyjął wiarę katolicką. Przy ul. Wałowej znajdziesz wiele innych pomników. Zobaczysz tu pomnik Józefa Bema, Ławeczkę Poetów i ponad 3-metrowy pomnik króla Władysława Łokietka.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Grzegorz · 3 miesięcy temu
    Mam ogromny sentyment do tego miasta, bo mieszkała w nim moja babcia. Za dzieciaka bywałem w Tarnowie bardzo często. Muszę się tam wybrać jakoś niedługo na wycieczkę, żeby zobaczyć, co się zdążyło pozmieniać :)