Skip to main content

Co panna młoda powinna mieć przy sobie podczas ślubu?

Wiele z nas nadal wierzy w przesądy związane z tym, co Panna Młoda powinna mieć przy sobie podczas ślubu. Niektórzy z nas traktują to, jak staropolską tradycję, która ma pomóc parze młodej na nowej drodze życia. Zgodnie z tradycją panna młoda powinna mieć przy sobie w tym najważniejszym dniu:

1) coś białego, co świadczyłoby o czystości uczuć;

2) coś niebieskiego, jako oznakę przyszłej wierności względem partnera, zwykle jest to podwiązka;

3) coś pożyczonego, co ma zapewnić przychylność rodziny małżonka;

4) coś starego, by w chwilach kryzysów nie zabrakło wsparcia krewnych i przyjaciół;

5) coś nowego, celem zapewnienia dostatku; 

Jakie przesądy wiążą się z suknią ślubną? Suknia ślubna nie powinna być pokazywana panu młodemu aż do momentu, kiedy panna młoda stanie na kobiercu ślubnym. Powiadają, że jeśli narzeczony obejrzy kreację wcześniej, stanie się to zapowiedzią konfliktów i niesnasek w małżeństwie. Panna młoda powinna zadbać, by żadna część sukni się nie rozpruła, jeśli zaś to nastąpi, by nie zszywać, w innym przypadku związek małżeński przepełniony będzie łzami, nieszczęściem. Lepiej będzie uszkodzone miejsca ściąć agrafką.  Powiadają, że panna, która przymierzy cudzą suknię ślubną, nie założy nigdy swojej własnej. Warto nadmienić, że panna młoda nie powinna przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym. Zaznaczyć należy jednak, że w chwili kiedy dziewczyna udająca się do ślubu obejrzy się w lustrze, pozbawiona jednego elementu stroju np. podwiązki, której de facto i tak nie widać w odbiciu, podobno zapewni małżeństwu powodzenie.  

Jaka jest symbolika welonu? Welon znany jest od starożytności, od zawsze był symbolem czystości i niewinności. Panna młoda w drodze do ołtarza nie może się zawracać, celem sprawdzenia, czy jest on dobrze ułożony. Świadkowa ma za zadanie kontrolowanie czy welon dobrze się układa na głowie panny młodej.

Co z kwiatami? Powiadają, że przy wyborze bukietu ślubnego powinno unikać się kwiatów, takich jak: kalie czy lilie, które również wróżą młodej parze nieszczęście. 

Jakie przesądy związane są z butami ślubnymi? Dziewczyna powinna w przeddzień ślubu postawić je na parapecie, co ma zapewnić szczęście. Buty powinny być zakryte, przez odkryte palce i pięty szczęście może uciekać. Narzeczony nie może kupić swej przyszłej połowicy butów, ich pożyczać i dawać na nie pieniędzy. W przypadku, jeśli nie posłucha i tak postąpi, dziewczyna szybko od niego odejdzie. 

Jakie drobiazgi przynoszą szczęście w dniu ślubu? Powiadają, że w szwie sukni panny młodej winno się zaszyć kryształek cukru oraz okruszek chleba, do bucika wsunąć pieniążek, w kieszeni pana młodego powinna znaleźć się garść drobnych monet, wszystko to ma na celu zapewnienie rodzinie dostatku. 

Co z obrączką? Kategorycznie nie można przymierzać własnej obrączki przed ślubem, przynosi to pecha w małżeństwie. Najlepiej nie dotykać jej do dnia ślubu, raz założona nie powinna być już nigdy więcej zdejmowana. Nieszczęście w małżeństwie przyniesie także zgubienie obrączki. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 2 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...