Ciekawostki o rodzajach kominków domowych

Tradycyjne kominki murowane są wkomponowane w architekturę domu. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z kamienia naturalnego, bloków cementowych lub cegły i zaprawy.

Kominki, o których artykuły znajdziesz na blogu kominkibrat-kam.pl

Jaki kominek wybrać?

Przed zakupem kominka warto przeczytać kilka artykułów o kominkach czy znaleźć dobrej jakości blog o kominkach jakim jest www.kominkibrat-kam.pl, gdzie artykuły pisane są przez ekspertów w dziedzinie. Podczas gdy większość kominków budowanych fabrycznie wymaga wentylacji, ich systemy wentylacyjne są mniej uciążliwe niż komin. Ich wyjątkowa konstrukcja pozwala na umieszczenie ich w miejscach w domu, w których murowany kominek może być zabroniony. Dodatkową zaletą jest to, że kominki budowane fabrycznie są tańsze w instalacji, nawet jeśli chodzi o koszt profesjonalnej instalacji przez certyfikowanego technika.

Kominek w Twoim domu

Większość kominków murowanych ma fundament betonowy i wszystkie mają komin, który powinien być wyłożony wkładem kominowym wykonanym z płytek, ceramiki lub stali. Ponieważ są integralną częścią domu, muszą spełniać lokalne przepisy budowlane oraz być zbudowane zgodnie ze sztuką kamieniarstwa. Natomiast kominki budowane fabrycznie lub prefabrykowane są projektowane i produkowane w fabryce i docierają do naszego domu w stanie gotowym do zainstalowania. Są wykonane głównie z metalu, ze szklanymi drzwiami, rurami chłodzonymi powietrzem i izolowanymi ścianami. Jedną z największych zalet dla właścicieli domów jest to, że kominki fabryczne są wykonane tak, aby można je było zainstalować po wybudowaniu domu bez konieczności jego rozległej przebudowy.