Skip to main content

Ciechocinek - niezwykły kurort dla każdego

Jest jednym z piękniejszych kurortów w Polsce, a chętnych na wypoczynek na jego terenie nie brakuje. Dlaczego warto wybrać się do Ciechocinka? Powodów jest sporo. Korzystny klimat, dobre zagospodarowanie oraz moc atrakcji, dzięki którym można tu spędzić wolny czas w przyjemny sposób - oto czynniki, które skutecznie przyciągają do tego uzdrowiska i kuracjuszy, i turystów.

Popularne i sprawdzone miejsce na wypoczynek

Ciechocinek jest jedną z najpiękniejszych miejscowości na Kujawach, jest też jednym z tych uzdrowisk, które od lat kojarzą się wypoczynkiem oraz z leczniczymi zabiegami. Ciechocinek to miejsce do którego chętnie wracają zadowolenie kuracjusze. Dlatego też jeśli chcesz cieszyć się luksusowym apartamentem zarezerwuj nocleg w Ciechocinku na kilka dni przed przyjazdem do tego klimatycznego miasteczka. Nocleg zarezerować można też przez stronę internertową np. w pięknej Villi Viva położonej w pobliżu najsłynniejszej Pijalni Wód Mineralnych w Polsce. Lecznicze wody oraz źródła solankowe, dzięki którym ta malownicza miejscowość mogła rozpocząć swą turystyczną karierę, do dziś są tu z powodzeniem wykorzystywane w trakcie zabiegów.

Powrót do zdorwia

Każdego roku korzysta z nich kilkadziesiąt tysięcy osób, dla których pobyt w Ciechocinku ma być przede wszystkim szansą na odzyskanie zdrowia. Problemy z reumatyzmem, dolegliwości związane z narządami ruchu oraz choroby układu oddechowego - oto problemy ze zdrowiem, z którymi można walczyć w tym uzdrowisku. Do Ciechocinka chętnie zaglądają też panie, walczące z kobiecymi przypadłościami, oraz te osoby, które chcą uporać się z nerwami i odzyskać spokój ducha. Dla nich spokojny i pełen zieleni Ciechocinek jest miejscem wyjątkowym.

A co z tymi osobami, które szukają na mapie Polski miejsc godnych zwiedzenia?

I dla nich znajdzie się tu coś godnego polecenia. Ciechocinek to nie tylko modne uzdrowisko, ale i ciekawy cel krajoznawczej wycieczki. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas? Z pewnością na spacerach, w trakcie których można zobaczyć ciekawe miejsca w Ciechocinku. Jest ich sporo, przy czym dla większości kuracjuszy głównym celem wypraw jest Park Zdrojowy. To waśnie tu znajduje się pijalnia wód mineralnych oraz muszla koncertowa, przy której spotykają się ze sobą goście z całej Polski. W trakcie spacerów po Ciechocinku warto też odwiedzić słynne tężnie, od prawie 200 lat służące kuracjuszom. Wzniesione w pierwszej połowie XIX wieku, stały się główną atrakcją Ciechocinka oraz jego turystyczną wizytówką.

Moc korzyści dla zdrowia i ogromna ilość atrakcji przyciagają

Na miłośników sztuki sakralnej czeka z kolei ciekawy kościół św. Piotra i św. Pawła. Wzniesiony pod koniec XIX wieku w stylu neogotyckim, do dziś zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie Ciechocinka. Innym obiektem sakralnym, któremu warto poświęcić swój czas, jest XIX-wieczna cerkiew św. Michała Archanioła. Warzelnia soli, pałacyk prezydenta RP - oto kolejne atrakcje, dzięki którym spacery po tym uzdrowisku stają się wspaniałym doświadczeniem. Każdy, kto znajdzie nocleg w Ciechocinku, będzie mógł tu spędzić wolny czas w przyjemny sposób. Moc korzyści dla zdrowia, ogromna ilość atrakcji - wszystko to sprawi, iż wypoczynek w tym miejscu dostarczy każdemu z nas niezapomnianych wrażeń.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mam wrażenie, że ludzie strasznie często zapominają, że jak już kupią klimatyzator, to muszą go ...
Lucyna 1 miesięcy temu Znicze - światełko pamięci
Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to, jak rozwija się technika! Nie wiedziałam wcześniej, że są ...
Przez ostatnie lata widzi się coraz więcej podnośników. To super sprawa, że coraz więcej ludzi ...
Roksana 1 miesięcy temu Jak zaprojektować odpoczynek?
Długo nie miałam rolet w wynajmowanym mieszkaniu. Głupio było też prosić właścicieli o montaż, ale ...
Olaf 3 miesięcy temu Moda związana z wystrojem wnętrz
Trendy z roku na rok się zmieniają... Ciekawie się czyta o trendach we wnętrzach z ...